banner1812

MERDİVENLER YİNE BOYANDI

Beyoğlu belediyesince "gri"ye boyanan Fındıklı merdivenleri gelen tepkiler üzerine dün gece belediye tarafından tekrar renklendi. Beşiktaş Belediyesi'nden de "merdivenleri gelin birlikte boyayalım" çağrısı yapıldı.

31 Ağustos 2013 Cumartesi 16:06
MERDİVENLER YİNE BOYANDI

  Beyoğlu ilçesi Fındıklı'dan Cihangir'e çıkan merdivenler bu sabaha karşı bir kez daha renk değiştirdi.

Gök kuşağı renklerinden griye dönen 145 basamak, yeniden rengarenk oldu. Merdivenleri ilk olarak emekli Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel boyamıştı.  Ancak Beyoğlu Belediyesi "izin alınmadığı ve şikayet geldiği gerekçesiyle" merdivenleri eski hali olan griye döndürmüştü. İstanbullular tarafından büyük ilgi gören gök kuşağı renkli merdivenlerin griye dönüştürülmesi özellikle sosyal medyada eleştirilere neden olmuştu.

ESKİ HALİNE GETİRDİLER

Beyoğlu Belediyesi yoğun tepki üzerine dün gece yarısı operasyonuyla merdivenleri eski haline geri getirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Hüseyin Çetinel’in bir haftada tamamladığı merdivenleri büyük bir hızla bir gecede boyadı. Sabah uyanan vatandaşlar merdivenleri renkli görünce yine fotoğraf çektirmeye kaldığı yerden devam etti.

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ'NDEN "MERDİVENLERİ BİRLİKTE BOYAYALIM" ÇAĞRISI

Bu arada Cihangir'de gökkuşağı renklerine boyanan merdivenlerinin belediye ekiplerince tekrar griye boyanmasının ardından yaşanan tartışmalara Beşiktaş Belediyesi de karıştı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, ilçe halkına çağrıda bulunarak "İlçedeki merdivenleri gelin birlikte boyayalım" dedi. Ünal, kampanyanın Arnavutköy'den başlayacağını kaydederek, "Önümüzdeki hatfadan itibaren mahalle mahalle, ilçedeki merdivenleri rengarenk boyamayı planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"FIRÇANI AL GEL" ÇAĞRISI YAPILDI

Merdivenlerin griye boyanması üzerine sosyal medyada "fırçanı al gel" çağrısı yapılmıştı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar çok sayıda mesaj paylaşırken, merdiveni tekrar gökkuşağı renklerine boyamak üzere sosyal medyada kampanya başlattılmıştı.yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 31.08.2013 16:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol