KIZINA 3 YIL SONRA YENİDEN KAVUŞTU

Tokatlı Hüseyin Kaplan, velayeti kendisine ait olan ve annesi tarafından kaçırıldığını iddia ettiği 6 yaşındaki kızına 3 yıl sonra kavuştu.

04 Mart 2011 Cuma 14:14
KIZINA 3 YIL SONRA YENİDEN KAVUŞTU

     Hüseyin Kaplan, eşi Derya T. ile 3 yıl önce anlaşmalı boşandığını, kızı Elif'in velayetini aldığını, annesinin ''görüşme bahanesi'' ile aldığı kızını kaçırdığını ileri sürerek, savcılığa başvurduğunu anlattı.
     Kızı Elif'i geri vermemesi nedeniyle eski eşi Derya T. hakkında dava açtığını ve mahkemenin çocuğun babasına teslim edilmesi yönünde karar verdiğini belirten Kaplan, buna rağmen Derya T'nin kızını geri vermediğini, mahkeme kararlarına uymadığı için hakkında ''yakalama'' kararı çıktığını ifade etti.
     Derya T'nin, kızı Elif ile İzmir'de yaşadığını ve ikinci evliliğini yaptığını öğrendiğini dile getiren Kaplan, şöyle konuştu:
     ''Yaklaşık 1 yıl önce İzmir'e gelerek kızımı aramaya başladım. Pazarlamacılık yaparak hayatımı kazandım ve kızımı bulmak için sokak sokak dolaştım. Adreslerini tespit ettiğimde, eski eşim ve kocası başka evlere taşındılar. Kızım benden kaçırıldı. Şu an bana alışkın değil. Biraz da eski eşim ve kocası doldurmuş çocuğu. Kızımı göremediğim günlerde çok üzüldüm, çok ağladım. Onu bulmak için evimi, işimi terk edip İzmir'e geldim. Savcılığın ve polisin araması sonucu eski eşimin Bornova ilçesinde oturduğu ev tespit edildi. Böylece kızım bulundu. Kızımı Tokat'a götüreceğim, bundan sonraki yaşantımız orada sürecek. Kızımla 3 yıldır çektiğim hasreti gidereceğim. Çok sıkıntı çektim buralarda, çocuğumu bir an önce Tokat'a götürmek istiyorum.''
     1.5 yıl önce kızını geri almak amacıyla eşiyle anlaşmak için bir araya geldiklerini ve kızını kısa zaman dilinde de olsa görebildiğini belirten Kaplan, ''Ancak anlaşamadık ve kızımı alıp gitti. Bir daha kızımı hiç göremedim, şimdi çocuk beni gördüğü zaman kaçıyor'' dedi.
     Tokat'ta evi ve işi olduğunu ifade eden Kaplan, kızı Elif'in yaşlarında yeğeni olduğunu, bir şekilde kızının Tokat'a uyum sağlayacağına inandığını bildirdi.
     Bu arada, Elif K'yi babasına teslim etmedikleri iddiasıyla annesi Derya T. ile kocası Aydın T. gözaltına alındı. ''Mahkeme kararlarına uymama'' ve ''velayeti başkasına ait çocuğu teslim etmeme'' suçlarından ifadeleri alınan Derya T. ile Aydın T. cumhuriyet savcısının talimatıyla serbest bırakıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol