banner1700

Kış Günü Hamile Eşi ve Çocuklarıyla Sokağa Atılacaklar!

AKP'li milletvekilleri vatandaşa 'kuru ekmeği' yeterli görürken, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ziyafet görüntüleri paylaşım rekorları kırarken geçim derdi sebebiyle intihar vakaları rekor kırar hale geldi. Hayat pahalılığı sebebiyle intihar edenlerin sayısı son 6 yılda tam 5 kat arttı. Yaşam mücadelesi verenlerden biri olan Hikmet Salman ise hamile eşi ve çocuklarıyla kış günü kapıdışarı edilmek üzere...

23 Aralık 2020 Çarşamba 15:00

Geçim derdi, günbegün artan hayat pahalılığı bir aileyi daha içinden çıkılamaz duruma sürüklerken iki çocuk babası Hikmet Salman, "Faturalarımı ödeyemez haldeyim. Eşim hamile çalışacak iş bulamıyorum. İnsana çıkış yolu bırakmıyorlar" dedi.

Ailesi ile İstanbul'da Eyüp'te yaşamını binbir güçlükle sürdürdüğünü anlatan Salman, Çok acil bir işe ihtiyacım var. Artık ne olduğunu bile önemsemiyorum. Gitmediğim, başvurmadığım yer kalmadı. Pandemiyi de gerekçe göstererek, tüm kapıları yüzüme kapatıyorlar. Kiramı ödeyemiyorum. Ev sahibi kovdu, kovacak. İki evladım var ne onların ne de eşimin yüzüne bakacak durumum kalmadı. Kaldı ki eşim üçüncü çocuğumuza hamile. Faturalarımız biriktiği için elektrik, doğalgaz kullanamıyoruz. Çocuklar evde battaniyelere sarılı vaziyette ısınmaya çalışıyor. Allah rızası için bir iş istiyorum imkan sahiplerinden" diye konuştu.

"İŞ İSTİYORUM SADECE İŞ..."

Yaşam şartlarının insanı içinden çıkılamaz duruma soktuğunu, artık çoğu zaman intiharı kurtuluş olarak görmeye başladığını belirten Salman, " Hergün dışarıda iş arıyorum yine olumsuz şekilde eve dönmem gerektiğinde çocukların, eşimin hali geliyor gözlerimin önüne ve ayaklarım o an sanki tüm enerjisini yitiriyor. Bu sorunu yaşayan çok insan var ve ben de onlardan sadece biriyim. Paradan, yardımdan ziyade bir iş istiyorum. Emeğimle kazanıp, kiramı, faturalarımı ödemek istiyorum. Kaymakamlıklardan, belediyelere gitmediğim kuruluş kalmadı. Adresi, telefonu alıp sizi arayacağız diyorlar ama ne araya var ne soran. Böyle daha ne kadar sürdürebilirim bilmiyorum" dedi.

GÜRSEL TEKİN: TELEFONLARIMIZI AÇAMAZ HALE GELDİK

Öte yandan geçim derdi  tıpkı Hikmet Salman örneğinde olduğu gibi dehşet halini almış durumda. Sadece 2009-2018 yılları arasında 30 bin 984 kişi intihar etti. CHP'li Gürsel Tekin TÜİK verilerinin gerçeği tam olarak yansıtmadığını bilmemize rağmen mevcut sonuçların bile dehşet verici olduğuna işaret ederek," İnsanın yaşam hakkından daha kutsal bir hak var mı? Bu elinizden alınıyor. Yüzlerine bile bakmaya kıyamadığımuz pırıl pırıl gençler üniversiteden mezun olmuş, iş bulamayıp çaresiz kalıyor. Bunalıma sürükleniyor. 36 yıldır siyasetteyim, telefonları açamaz olduk. Vatandaş evladına sigortalı çalışacak, ne  olsa yapacak bir iş istiyor. Yangın çok büyük. Hiçbir iyileşme olmadığı gibi sıkıntı derinleşiyor." ifadelerini kullandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.12.2020 15:07
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol