banner1700

KILIÇDAROĞLU O YILLARI ANLATTI...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çocukluk yıllarını anlattı.

KILIÇDAROĞLU O YILLARI ANLATTI...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çocukluk yıllarını anlattı.

01 Kasım 2016 Salı 00:59
KILIÇDAROĞLU O YILLARI ANLATTI...

TRT-1 radyoda “Herkesin bir meselesi var” adlı programa konuk olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, çocukluk yıllarına ilişkin anılarını anlattı. “Çocukluğumda hep kara lastik ayakkabı giyerdik daha sonra halk arasında ‘Cızlavut' denilen daha kalitelisi ile, 11 yaşında da ilk deri ayakkabım ile tanıştım” diyen Kılıçdaroğlu, babası ve dedesi arasında geçen anıyı şöyle anlattı;
“OKUL İÇİN BABAM AÇLIK GREVİNE BAŞLAMIŞ”
“Babam bir gün dedesiyle bir okulun önünden geçerken ‘Burası neresi? Neden bu kadar çok çocuk var' diye sormuş. Dedem, ‘Orası okul ama biz seni yollayamıyoruz' demiş. Babam o günden sonra evde açlık grevine başlamış. Mecburen okula göndermek zorunda kalmışlar. O nedenle babam çocuklarının okuması için elinden geleni yaptı” dedi.
“ÜÇ SAAT ADRES SORMAYA CESARET EDEMEDİK”
Üniversite yıllarına da değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ben ilk kez Ankara'ya üniversite yıllarında gittim. Arkadaşımla birlikte gideceğimiz yerin adresini sormaya, üç saat cesaret edememiştik. Sosyolojik olarak korkmuştuk. Bize bir taksici yardımcı olmuştu.”
“ANNEM İYİ ARKADAŞIMDI”
Her yaz çalıştığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Yorulup eve dönünce annem dizine yatırır başımı okşardı. Annem en iyi arkadaşımdı. Anne kokusunu çok önemserim. Aç kaldığım da oldu. Açsanız, yanınızdan biri kucağında sıcak ekmeğiyle geçiyorsa, o açlığın duygusunu anlatamam. Açlığın şiddeti anlatılmaz ancak yaşanır” sözleriyle devam etti.

Son Güncelleme: 02.11.2016 02:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Tekin Dsdakoğlu 2016-11-01 20:16:48

Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Beyi çok iyi anlıyorum benim ailemin fertleri de benzer bir yaşam tarzı ysşadı 1960ta
Elazığ dan İst. La göçtük selam ediyorum