HRİSTİYANLAR İÇİN YÜZYILIN KEŞFİ OLABİLİR...

Ürdün'ün kuzeyindeki bir mağarada bir bedevi tarafından bulunan yazılı eser, ispatlanması halinde Hristiyan alemi için yüzyılın en büyük keşfi olacak.

04 Nisan 2011 Pazartesi 17:31
HRİSTİYANLAR İÇİN YÜZYILIN KEŞFİ OLABİLİR...

Ürdün, İsrail'e kaçırıldığı iddia edilen Hristiyan dini açısından büyük önem taşıyan 70 kadar kitabın geri alınması için gerekli adımları atmaya hazırlanıyor.
Ürdün Arkeoloji Dairesi Başkanı Ziyat el Saad, düzenlediği basın toplantısında, Hristiyanlığın mevcut en eski yazılı kaynakları arasında yer alabileceğini belirttiği bu eserlerin, ülkenin kuzeyindeki bir mağarada Ürdünlü bir bedevi tarafından 5 yıl önce bulunduğunu gösteren güçlü kanıtları olduğunu söyledi.


İspatlanması halinde, 1947'de bulunan Ölü Deniz Tomarları'ndan bu yana Hristiyanlık açısından yapılan en büyük keşif olacağını vurguladığı bu eserlerin, daha sonra İsrailli bir bedevinin eline geçtiğini ifade etti.  
Galilee Gölü'ne bakan bir mağarada 70 kitap bulunmuştu. Antik kitaplardan birinin kapağında Hz. İsa'ya ait olduğu ve onun döneminde bir tanıdığı tarafından yapıldığı sanılan bir portre yer alıyor.
Biri sakallı, diğeri sakalsız resmedilmiş iki figürün altında yer alan eski İbranice metinler henüz tamamen deşifre edilemedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol