EVDE 'SON DUA' HİZMETİ...

Evde bakım hizmetlerinde yapılan yeniliğe göre, hastalığında son evreye giren yatalak hastaların evine gidecek olan din adamları hastaya moral ve manevi destek verecek!

24 Mayıs 2012 Perşembe 10:11
EVDE 'SON DUA' HİZMETİ...

 Evde bakım hizmetleri ekibine din adamı da ekleniyor. Üzerinde çalışılan proje ile hastalığında son evreye giren hastaların evine gidecek olan imam, papaz ya da haham, hastaya moral ve manevi destek vermeye çalışacak.

Milliyet’in aldığı bilgiye göre, hastaneye gitmek için dışarı çıkamayan hastalara verilen evde bakım hizmetlerinde, ilgi çekici bir yenilik yapılıyor. Bundan böyle evlere giden doktor, sosyal hizmetli ve hemşirelere din adamı da eşlik edecek. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yürüttüğü proje ile hastalığı ileri safhaya geçen hastalara moral vermek için din adamı da gönderilecek. Moral verilecek hastaya inancına göre imam, papaz ya da haham gönderilecek. Eve giden din görevlisi dini telkinlerle hastaya manevi destek verecek. Evde bakım hizmeti “teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, kronik bir hastalığın takibinde, herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesi” amacıyla bir süredir yürütülüyor.
Sağlık Bakanlığı organizesi
Evde bakım hizmetinde hastanın günlük yaşam şartlarını en az etkileyerek en doğru tedaviye ulaşmak ve hastanın yaşam kalitesini yükseltmek amaçlanıyor. Bu hizmetten, evde kalmayı tercih eden ve aile çevresi ve arkadaşları tarafından bakımı gerçekleştirilemeyenler yararlanıyor. Hizmet, Sağlık Bakanlığı tarafından organize ediliyor.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol