banner1700

ERZURUM 'KIŞ FESTİVALİNE' HAZIR...

Winterfest (Kış Festivali) Erzurum 2015'in tanıtım toplantısı yapıldı.

ERZURUM 'KIŞ FESTİVALİNE' HAZIR...

Winterfest (Kış Festivali) Erzurum 2015'in tanıtım toplantısı yapıldı.

10 Aralık 2015 Perşembe 22:17
ERZURUM 'KIŞ FESTİVALİNE' HAZIR...

 İstanbul Conrad Oteli'nde düzenlenen toplantıya Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, pop müzik sanatçısı Mustafa Sandal, Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, İsfalt A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Ağırman, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Ali Demirhan ve basın mensupları katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, festivalle ilgili yaptığı konuşmada şunları söyledi;


Erzurum sadece başarı organizasyonlarıyla değil kültürüyle, tarihiyle, sıcaklığıyla da herkeste iz bırakan kadim bir şehirdir. Anadolu'nun mihenk taşı olan şehrimiz, olimpiyat meşalesini gururla taşımış, 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları vasıtasıyla adını tüm dünyaya duyurmuştur. Yaz, kış, doğa, kültür ve inanç turizminin yaygın olduğu şehrimiz, aynı zamanda bir cazibe merkezidir. Dünya'nın sayılı kayak merkezleri arasında yer alan Palandöken, Konaklı ve Kandilli Kayak Merkezleri olimpiyat ruhuna sahip şehrimizin en önemli turizm değerleridir. Geçen sene ilkini yaparak geleneksel hale getirdiğimiz Kış Festivali'nin bu yıl 18, 19 ve 20 Aralık tarihlerinde ikincisini düzenliyoruz. Ayırca, kayak sporuyla özdeşleşmiş başarılı sanatçı Mustafa Sandal kardeşimin Erzurum'un tanıtımı için Winterfest'te yer alması gurur vericidir.


Başkan Sekmen, Palandöken Dağı'ndaki tesislerin Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne devri ile ilgili bir soruya da, Palandöken Dağı'ndaki gondol lift ve diğer tesislere bakımlar yapıldı. Dağdaki tesislerin devrine ilişkin son aşamaya gelindi. Maliye Bakanımızla görüştüm. Son aşamadayız. Şayet bu devir gerçekleşirse Erzurum Büyükşehir Belediyesi yerel hizmetlerin yanında Palandöken Dağı'ndaki tesislerden de sorumlu olacak yanıtını verdi.


AK Parti Erzurum Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Zehra Taşkesenlioğlu ise, Şehrimiz turizm tesisleriyle birlikte yeni bir ekonomik değer haline geldi. Erzurum'un beyaz güzelliğini tüm Türkiye ile paylaşmak istiyoruz. Winterfest Erzurum 2015 ile birlikte tüm Türkiye'yi Erzurum'da ağırlamaktan ötürü büyük memnuniyet duymaktayız. Amacımız festivaller ve EYOWF 2017 ile birlikte 2026 Kış Olimpiyatları'na Erzurum'un ev sahipliği yapmasını istiyoruz. Mustafa Sandal'a da bize güç verdiği için çok teşekkür ediyorum. İyi bir kayak üstadı olduğuna dair bilgimiz var. İstiyoruz ki bu kayak üstadlığını bir kere de Erzurum'da tüm Türkiye ve Dünya'ya göstersin. Şimdi şöyle söyleyeceğiz 'Onun kayakları var' diye...


2015 Erzurum Kış Festivali kapsamında 18 Aralık'ta Erzurumlularla buluşacak olan Mustafa Sandal da, Kayak sporunun benim hayatında çok önemli bir yeri var. Müzik alanında işler iyi gitmeseydi, işler doğru gitmeseydi hayatımla ilgili B planım vardı, kayak hocası olmaktı. Ama takdir böyleymiş. Müzik sektöründe o günlerden bugünlere geldik. Erzurum ve Palandöken'in önemli özellikleri var. Palandöken Türkiye'nin en uzun pistine sahip. Kar miktarı da çok fazla. Erzurum bütün güzelliklerini bem beyaz karında yansıtıyor. Hedef ortada. Erzurum; 2026 Kış Olimpiyatları'na adım adım ilerliyor. İşte Winterfest bu yüzden çok önemlidir şeklinde konuştu.
İSTANBUL

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.12.2015 14:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol