banner1812

DİKKAT! YAĞMUR GELİYOR...

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz ile Marmara'nın batısında yağmur ve sağanak yağış beklendiğini açıkladı.

16 Mart 2011 Çarşamba 16:28
DİKKAT! YAĞMUR GELİYOR...

 Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, hava sıcaklıklarının ülke genelinde 3 ila 5 derece artarak, mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte, iç ve doğu bölgelerde kar erimeleri görülecek. Ancak havanın açık olması nedeniyle, iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Marmara ve iç kesimlerde yer yer sis olacak.

YAĞMUR GELİYOR
Çarşamba günü, Bartın, Kastamonu, Sinop ve Samsun ile gece saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale) yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerler az bulutlu ve açık geçecek.
Perşembe gününden itibaren Marmara ile Kuzey Ege'de beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışlar, cuma günü ve hafta sonunda kuzey ve batı kesimlerde yer yer aralıklarla devam edecek.
Yetkililer, iç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayının; Marmara ve iç kesimlerde yer yer sis hadisesi ile hissedilir derecede sıcaklık artışı nedeniyle ani kar erimelerinin neden olabileceği trafikte aksamalar, düşük görüş mesafesi, hava kalitesinde azalma, lokal su baskını, ani sel ve çığ tehlikesi gibi olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol