DENİZ ALTINDA ETLİ EKMEK...

Konyalı dalgıçlar, Antalya'nın Kaş ilçesinde eğitim için dalış yaptıkları sırada acıkınca, denizin 10 metre altında etli ekmek yiyerek ilginç bir deneyim yaşadı.

23 Mart 2011 Çarşamba 12:12
DENİZ ALTINDA ETLİ EKMEK...

Konya Dalış Merkezi'nin sahibi Mustafa Kaynaroğlu, 2009 yılında faaliyete geçirdikleri dalış merkezinde ilk yıl 50, geçen yıl ise 100 kursiyere dalış belgesi verdiklerini belirtti.
Kursiyerlere 12 saatlik teorik eğitimin ardından, Akdeniz ve Ege'de pratik eğitim verdiklerini dile getiren Kaynaroğlu, ''Dalgıçlarımızla yaz boyunca sahil şeridini dolaşıyoruz. Hatay'dan başlayarak Bodrum'a kadar her 15 günde bir farklı bölgede dalış yapıyoruz'' dedi.


Özellikle denize hasret olan Konyalıların kurslara yoğun ilgi gösterdiğini belirten Kaynaroğlu, ''Kursiyerlerimizin yüzde 90'nını Konyalılar oluşturuyor. Konya dışından da kursumuza ilgi var. Çevre iller, Niğde ve Kayseri'nin yanı sıra İstanbul'dan gelen kursiyerlerimize de dalış eğitimi veriyoruz. Eğitimi tamamlayan kursiyerler sertifika alıyor'' diye konuştu.


DENİZİN ALTINA SOFRA KURDULAR
Kaynaroğlu, Antalya'nın Kaş ilçesindeki bir dalış eğitimi esnasında yaşadıkları ilginç bir deneyimi aktardı. Akdeniz'in 10 metre altında etli ekmek yiyerek ilginç bir olay yaşadıklarını ifade eden Kaynaroğlu, şunları kaydetti:
''Daha önce sadece suyun altında biberonla yemek yiyen dalgıçlara şahit olduk. Ancak biberon kullanmadan suyun altında yemek yiyene rastlamadım. O gün dalış esnasında acıktık. Yanımızda getirdiğimiz Konya'nın önemli tatlarından etli ekmeği suyun altında yiyerek hem karnımızı doyurduk, hem de ilginç bir olaya imza attık.''
Kaynaroğlu, bir kişinin günlük yaşamını deniz altında canlandırma hedefleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol