banner1812

BUDİSTTİ MÜSLÜMAN OLDU!

Denizli'ye tatile gelen 24 yaşındaki Taylandlı Budist turist Müslüman oldu.

27 Eylül 2011 Salı 20:14
BUDİSTTİ MÜSLÜMAN OLDU!

 DENİZLİ'ye tatile gelen Taylandlı Budist turist 24 yaşındaki Seenal Ruknak, bir süredir araştırdığı İslam dinine yakınlık hissedince Müslüman oldu. Ruknak, verdiği karardan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Seenal Ruknak, bir süre önce tatil için Denizli'ye geldi. Denizli'de çeşitli kültür turlarına katılan Ruknak, aynı zamanda da İslam dinini araştırmaya başladı. Din değiştirip Müslüman olmaya karar veren Ruknak, Denizli il Müftülüğü'ne başvurdu. Başvuruyu değerlendiren Denizli İl Müftülüğü, dün Ruknak için ihtida töreni düzenledi. İl Müftü Yardımcısı Kazım Tekkoyun ve şahitler huzurunda Müslüman olan Seenal Ruknak, 'Sinem' adını aldı. Taylandlı genç kıza ihtida belgesi Müftü Yardımcısı Tekkoyun tarafından verildi ve kendisine İslam dininin genel prensipleri anlatıldı.

Bir süredir İslam dinini araştırdığını belirten Seenal Ruknak, "Kendi isteğimle Müslümanlığı seçtim, bu kararımdan dolayı çok mutluyum. İslam'ı araştırdıkça bana ne kadar yakın olduğunu gördüm" diye konuştu. Törenin ardından genç kıza Kuran-ı Kerim ve çeşitli kitaplar hediye edildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol