banner1700

Rıdvan Dilmen'den Sonra Aziz Yıldırım da Konuştu!

Rıdvan Dilmen'in Türkiye'nin gündemine oturan açıklamalarının ardından Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım da sessizliğini bozdu. Yıldırım, "Baronları temizlemek şart" dedi.

23 Eylül 2020 Çarşamba 12:27
Rıdvan Dilmen'den Sonra Aziz Yıldırım da Konuştu!

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin gündemine oturdu. Dilmen, FETÖ ile ilgili tweetler atan İbrahim Seten'i hedefi haline getirmişti. Dilmen'in hedefinde ayrıca İsmail Er ve Mehmet Aslan vardı. 

Dilmen'in açıklamalarının ardından Türkiye gündemi bu konuya kilitlendi. Türkiye ilk defa Günboyu'ndan okumuştu! Rıdvan Dilmen'in sözleri sonrası herkes kavga ediyorFenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım da Sözcü yazarı Aytunç Erkin'e konuştu.

 "Dün, Fenerbahçe'yi 20 yıl yöneten ve 2011'de, ‘Gladio/FETÖ' operasyonuylacezaevine atılan Aziz Yıldırım'la, Rıdvan Dilmen'in açıklamalarını konuştum" diyen Erkin,Yıldırım'ın şu tespitlerde bulunduğunu açıkladı:

“Yıllar önce Türk futbolunun baronlar tarafından yönetildiğini söylemiştim. ‘Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi huyu vardır'cümlesi bir kez daha kanıtlandı ve gerçek ortaya çıktı. Baronlarıtemizlemek şart! İsimler üzerinde durmuyorum! Daha o kadar konu veolay var ki… 2016 yılında avukatlarımız, medyayla ilgili suçduyurusunda bulunmuştu… Ona bakın!”

Erkin şöyle devam etti: 

Aziz Yıldırım'ın ‘Baronları temizlemek şart' cümlesini 6 yıl önce kurduğunu fark ettim. Tarih 22 Ekim 2014… Bir gazetecinin, Beşiktaş maçında kötü bir sonuçalınması durumunda İsmail Kartal'ın gönderilip gönderilmeyeceği sorusuna Aziz Yıldırım şu yanıtı verdi:“ Türk spor tarihinde uzun yıllar yazarlık yapanların hepsinin bırakması lazım. Spor basınındaki baronlar artık bıraksın. Yeni bir dönem başlasın. Ama o baronlar da oturup kahvelerde, lokantalarda Türk sporunu idare etmesinler…”

Peki 2016 yılındaki suç duyurusu neydi?

Eylül 2016'da verilen dilekçe Aziz Yıldırım'ın yol arkadaşı, 2011'de ‘Gladio/FETÖ' operasyonuyla cezaevineatılan Fenerbahçe'nin Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu da SÖZCÜ'ye şöyle konuştu: “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Aziz Yıldırım vekilleri olarak Eylül 2016'da verdiğimiz, ek suç duyurusu dilekçemiz eğerbugüne kadar ele alınıp neticelense idi Rıdvan Hoca'nın bahis ettiği spor medyasındaki temiz eller operasyonuna çoktan başlanırdı.”

Peki o ek suç duyurusunda ne vardı?

 Mosturoğlu, örgütle hareket edenler olduğunu söyledi ve daha açılmayan dosyalar olduğunu ifade etti: “Hakimler ve Savcılar Kurulu'nda, o dönemin yargı mensuplarıyla ilgili dosyamız bekliyor. 12 Mayıs 2012'de stadımızda ve çevresinde yaşanan provokasyon dosyası bekliyor… 4 Nisan 2015'te futbolcularımızı taşıyan otobüs Rize'de kurşunlandı… O dosya ne oldu, bilinmiyor!” 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.09.2020 12:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol