banner1700

BU ÇAĞRI FENERBAHÇELİLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞDU!

Küme düşme korkusunu çok yakından hisseden 104 yıllık Fenerbahçe'de, yönetim taraftarını gözyaşlarına boğacak bir açıklama yaptı.

20 Temmuz 2011 Çarşamba 17:53
BU ÇAĞRI FENERBAHÇELİLERİ GÖZYAŞLARINA BOĞDU!
Fenerbahçe Kulübü, bir taraftar derneği üyesinin taraftara seslenişini içeren yazıyı, resmi internet sitesinde yayınlayarak, yarınki Shakhtar Donetsk maçı öncesi taraftarına duygusal bir çağrı yaptı. 


Kulübün internet sitesinden yayınlanan metinde yarınki karşılaşmayla ilgili, ''21 Temmuz akşamı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu'nda bir maç oynanacak. Ama bu, sadece bir futbol maçı değil. O akşam Kadıköy semaları sarı- lacivert aşka boyanacak. Lacivert gökyüzü sapsarı bir tutkuyla alev alacak. O akşam Fenerbahçe ruhu, kendisini yok sayanlara meydan okuyacak. İnançlı ellerden çıkmış pankartlar asılacak dört bir yana. Gerçek sevdanın sembolü olan bayraklar dalgalanacak. Yeri göğü Fenerbahçe şarkıları çınlatacak'' denildi.


İKİ YIL SONRA TARİHE KARIŞMASINI ENGELLEYEN AYETULLAH BEY BEKLİYOR

''Fenerbahçe ruhu seni çağırıyor'' başlığıyla yayınlanan metinde, özetle şu ifadeler yer aldı:

''21 Temmuz akşamı seni Aykut Kocaman beklemiyor. Mehmet Topuz, Gökhan Gönül, Volkan Demirel, Alex de Souza değil seni bekleyen. Mabedim dediğin yerin arsasını kendi cebinden verdiği parayla satın alan 104 yıllık efsanenin kurucu başkanı Nurizade Ziya Bey bekliyor. 

Kulübün sıkıntılı ilk yıllarında adını değiştirmesi karşılığında diğer kulüplerle birleşmesi teklif edildiğinde 'Fenerbahçe Ben'im' diyerek kulübün adının ve kimliğinin kuruluşundan henüz iki yıl sonra tarihe karışmasını engelleyen Ayetullah Bey bekliyor.

                   


ÇANAKKALE ŞEHİDİ FUTBOLCU TEĞMEN BURETTİN BEY BEKLİYOR

Fenerbahçe'nin kuruluş toplantısına ev sahipliği yapan ilk kaptan Enver Necip Bey bekliyor. Göğsünde gururla taşıdığın armayı çizerek, nesilden nesile aktarılan bir sevda mührüne imza atan Topuz Hikmet bekliyor.

1914'te şehit olduğunda üniformasının altında Fenerbahçe forması olan üsteğmen Sadık Bey, Çanakkale şehidi piyade teğmen Burettin Bey, at sırtında cepheden sahaya, sahadan cepheye koşarken şehit düşen sağ bek Emirzade Arif Bey bekliyor.

TAKIMINI DELİCE SEVEN GALİP KULAKSIZOĞLU, ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU BEKLİYOR

Kurtuluş Savaşı'nda cepheye gitmekten korktukları için takımdan ayrılan futbolculara 'Ne siz, ne de sizlerin paşaları bu kulübü yıkamayacak! Sizler ve sizler gibilerin üç kuruşluk menfaate eğilen karakterleri ile bu kulüp yasayacaksa ölsün daha iyi. Bu vatan bizimdir, gittiğiniz yer sizin olsun' diyen Fenerbahçe'nin asil kaptanı, hocası, başkanı Galip Kulaksızoğlu bekliyor. Mabedine adı verilen, delicesine sevdiği renklere başkanlık yapmayı Başbakanlıktan önde tutan Şükrü Saracoğlu bekliyor. 

KALBİNDE YANKILANAN SESİ DUYUYOR MUSUN?

Ve 'Darağacında olsam bile son sözüm Fenerbahçe' diyen Başkanın ve yöneticilerin seni bekliyor. Seni 21 Temmuz akşamı Fenerbahçe bekliyor. Sen! Sarı-lacivert renklere gönül vermiş Fenerbahçeli. Günlerdir kulaklarında, kalbinde yankılanan sesi duyuyor musun? Fenerbahçe ruhu seni çağırıyor''

Çağrıyı alan Fenerbahçe taraftarlarının yarın Kadıköy'ü inletmek için yıldırım hızıyla hazırlıklara başladığı bilgileri geliyor.. Taraftarın sesi olan Antu.com, bu çağrı üzerine yeni eylem planı içinde olduklarını belirterek, omuz omuza mücadele sözü istedibb İşte Antu.com'daki o çağrı:

Yeni Eylem Planı

Taşıdıkları formanın hakkını veren ,sorumluluklarını fazlasıyla yerine getiren futbolcularımız ve kocaman umutlarımızın sahibi hocamız bizlere tarihi bir misyon yüklemiştir. Bizleri bu sene sayısız zaferle mutlu sona ulaştıran ekibimize lig boyunca desteğimizi sürdürdüğümüz gibi , bu zor günlerde de bizleri yanlarında hissetmeleri için elimizden geleni yapmak, boynumuza vurulmuş bir borçtur.

Futbolcularımızın ve teknik ekibimizin yaptığı açıklamalar doğrultusunda yeni bir eylem planı hazırlamış bulunmaktayız.

19 Temmuz Dünya Fenerbahçeliler Günü’nden itibaren yine , yeniden evlerimizde iş yerlerimizde kısacası her yerde Fenerbahçemizin şanlı bayrağını dalgalandıracağız.

21 Temmuz Perşembe günü ise, mabedimizde oynanacak olan Shaktar Donetsk maçında , her şeyimizle orada olacağız ve tüm varlığımızı onlara hissettireceğiz.

Bu zor günlerde kenetlenmenin simgesi olan bu eylemlerin ne kadar büyük bir anlam ifade ettiği aşikar. Dolayısıyla 19 Temmuz’da bayraklar asılmalı, 21 Temmuz’da ise herkes şartlarını zorlayarak şampiyonluk maçına gelirmiş gibi gelip, futbolcularımıza asla onları yalnız bırakmayacağımız gösterilmelidir.

Fenerbahçe düşmanları yenilecekse bizimle, sizinle yenilecek.


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol