banner1700

Polis: Arabada İki Güzel Kız Var...

Koronavirüs pandemisi dolayısıyla uygulanan ve turistler etkilemeyen tam kapanmada sahili sakin bulan bir kadın turist Didim Altınkum’da çırılçıplak denize girdi.

04 Mayıs 2021 Salı 11:59
Polis: Arabada İki Güzel Kız Var...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasında Didim’de bulunan dünyaca ünlü Altınkum plajı boş kaldı. 3 kilometrelik plaj adeta eski günlerini ararken, kısıtlamadan muaf olan yabancı bir turist kadın çırılçıplak denize girdi.

Öte yandan ‘Tam kapanma’ sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağını delen iki kadın polis tarafından evlerine bırakıldı. Polisin “arabada iki tane güzel kız var şimdi onları indiriyorum” demesi tepki topladı.

Gerçek Gündem’in aktardıklarına göre; ‘Tam kapanma’ sürecinde birçok yurttaş kurallara uymadığı için cezaya maruz kalırken, sokağa çıkma yasağını delen iki genç kadın polis tarafından evlerine bırakıldı. Polisin “arabada iki tane güzel kız var şimdi onları indiriyorum” demesi dikkat çekti.

Tam kapanma sürecinde evinin önünde araba yıkayan adamdan denize giren Türk vatandaşına kadar pek çok kişiye ceza yazılması sosyal medyada çok konuşuldu.

Bununla birlikte pandemi yasaklarının delindiği otellerde verilen partiler de gündeme geldi. Ancak bu defa sosyal medyanın gündemine çok farklı bir video düştü. Tam kapanmada sokağa çıkma yasağını delen iki genç kadın, polis tarafından hiçbir ceza uygulanmaksızın evlerine bırakıldı. O anları kaydeden kadınlardan biri “Aşığım Türk polisine, ceza yazmak yerine evimize bıraktı” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı. Polisin o sırada gerçekleştirdiği konuşmada “Arabada iki güzel kız var şimdi onları indiriyorum” demesi dikkat çekti.

HERKESE FARKLI KURAL MI?

Söz konusu videonun kısa sürede yayılmasıyla “keyfi ceza” gündeme geldi. Kapanma dönemindeki kuralların herkese göre farklı olduğunu söyleyen yurttaşlar tepkilerini dile getirdi.

Polislerin ve arabaya binen kadınların kimliği tespit edilemezken, konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı da henüz bir açıklama yapmadı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.05.2021 13:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol