banner1700

Deniz Poyraz'ı 6 Kurşunla Öldürmüş

HDP İzmir İl Örgütü’ne yapılan silahlı saldırıya ilişkin polisin hazırladığı olay yeri inceleme raporunda, Deniz Poyraz’ın 6 kurşunla katledildiği belirtildi.

18 Haziran 2021 Cuma 11:56
Deniz Poyraz'ı 6 Kurşunla Öldürmüş

HDP İzmir İl Örgütü’nü basan Onur Gencer’in, 38 yaşındaki Deniz Poyraz’ı katletmesiyle ilgili ilgili olay yeri inceleme raporu ortaya çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre raporda, kapısı kilitli olan il eş başkanlarının odasının kurşunlandığı, odaların dağıtıldığı ve camların kırıldığı belirtildi. Olay yerinin büyük, fazlaca karışık ve dağınık olması nedeniyle tespitlerin genel olarak yapıldığının vurgulandığı raporda, şu ifadeler yer aldı: “Ayrıca emniyet müdürlüğü olay yeri inceleme ekibine olay yerinin görüntülü kayıt yapılması, krokinin alınması, olayla ilgisi olduğu düşünülen materyallerin tespit edilerek alınması, ceset üzerinde ve olay yerinde parmak izi, biyolojik inceleme için ölenin kıyafetleri de dahil olmak üzere materyal alınması ve çalışması yapılması talimatı verildi. Olay yeri ekibi talimat gereği gerekli işlemleri yaptı” denildi.

6 KURŞUNLA KATLEDİLDİ

Raporda, “Harici muayenede, kafada ostoksipitalde bir adet, sol diz çevresinde ve sol bacak üst kısımda toplam 4 adet, sağ bacak orta-alt kısmında 2 adet bazılarının etrafı ekimozlo ateşli silah yaraları ile kafada sağ temporo-oksipitalde yaklaşık 7-8 cm’lik kemiğe kadar inen, kenarları düzgün ve altındaki kemik dokuda kırk olan açık yara bulunduğu görüldü. Olay yeri şartlarında ve kanamalı olması nedeniyle özellikle saçlı deri içinde başka bulgu yara olup olmadığının otopsi işlemi sırasında daha ayrıntılı bakılması kanaatine varıldı” denildi.

ADLİ TIP AYRINTILI RAPOR HAZIRLAYACAK

İzmir Adli Tıp Kurumu (ATK) raporunda da ölümün ateşli silah sonucu gerçekleştiği ve laboratuvar tetkikleri sonucu ayrıntılı otopsi raporunun hazırlanacağı belirtildi.

'İSMİN NE ABİCİM"

Öte yandan Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in polisle arasında yaşanan ilk diyalog ortaya çıktı. Görüntülerde polisin Gencer’e “İsmin ne abicim” demesi dikkat çekti.

Onur Gencer adlı saldırganın saldırı sonrası HDP İl Başkanlığı önünde gözaltına alındığı ilk anlarda polisle diyaloğu kameralara yansıdı.

Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine Onur Gencer “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim” diyor,  polisin ise “İsmin ne abicim” dediği duyuluyor.

Ayrıca Onur Gencer’in bina çevresinde birkaç kez keşif yaptığı, bina içerisine girdiğinde orada bir kaç kişinin olabileceğini düşündüğünü söylediği belirtildi.

Polisle girdiği ilk diyalog sırasında saldırganın sakin ve rahat olduğu aktarıldı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.06.2021 09:16
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol