banner1700

TIP DÜNYASINDA HERKES BİLİYOR AMA...

Dünyanın en ölümcü hastalığı kanserin hakikatte öyle bir sebebi var ki... Tıp dünyasında hemen herkes biliyor ama kimse açıkça dillendirmiyor!..

TIP DÜNYASINDA HERKES BİLİYOR AMA...

Dünyanın en ölümcü hastalığı kanserin hakikatte öyle bir sebebi var ki... Tıp dünyasında hemen herkes biliyor ama kimse açıkça dillendirmiyor!..

18 Ocak 2017 Çarşamba 23:57
TIP DÜNYASINDA HERKES BİLİYOR AMA...

Kanserin gerçek nedenini bulan Nobel ödüllü Dr. Otto H Warburg, kanserin temelinde yatan sebebin oksijen eksikliği olduğunu tespit etmiştir. Oksijen eksikliği, vücudun asit seviyesinin yükselmesine neden olur. Dr. Warburg ayrıca kanser hücrelerinin anaerobik olduğunu (oksijen ile nefes almadıklarını) bulmuştur; yani vücudun alkalin durumu gibi yüksek oksijen içeren durumlarda yaşayamazlar.

“Tüm normal hücrelerin kesin bir oksijen ihtiyacı vardır, ancak kanser hücreleri oksijensiz yaşar—bunun hiçbir istisnası yoktur. Bir hücreyi 48 saat boyunca oksijen seviyesinin %35’inden mahrum bırakmanız onun bir kanser hücresine dönüşmesine yol açabilir.”

HERŞEY YENİLEN YİYECEKLERDE...

E-koç'un haberine göre, Yediğimiz yiyecekler, vücudumuzda uygun pH seviyesini sağlamakta hayati bir önem taşır. pH dengesi, vücudunuzun tamamındaki sıvılarda ve hücrelerde yasit ve alkali arasındaki dengedir. Vücudunuz, hayatta kalabilmek için, kandaki pH seviyesini hafif alkali bir seviye olan 7.365 noktasında dengede tutmak zorundadır. Maalesef, günümüzdeki tipik beslenme şekli işlenmiş şekerler, rafine edilmiş tahıllar, genetiğiyle oynanmış organizmalar gibi zehirli ve asit oluşturan yiyeceklerle doludur. Bu da sağlıksız, asidik bir pH oluşmasına neden olur.

Dengesiz bir pH, hücresel aktiviteleri ve fonksiyonları kesintiye uğratabilir. Fazla asidik bir pH, kanser, kalp-damar rahatsızlıkları, şeker hastalığı, kemik erimesi ve reflü gibi birçok ciddi sağlık sorununa yol açabilir. Vücudunuzu çok uzun bir süre asidik bir durumda bırakırsanız, bu yaşlanmayı da hızlandırır. Robert O. Young, The pH Miracle (pH Mucizesi) kitabında birçok sağlık sorununun yüksek asit seviyelerinden kaynaklandığını söylemektedir. Bunun sebebi, parazitlerin, kötü bakterilerin, ve (aşırı çoğalan kandida gibi) virüslerin asitliği yüksek ortamlarda büyüyüp çoğalabilmesidir. Halbuki, alkali bir ortam bakteri ve diğer patojenleri dengeler ve nötralize eder.

Dolayısıyla, pH dengesini sağlamak, sağlığınızı olabileceği en iyi noktaya taşımak için gereken en önemli araçlardan biridir. Aşağıda yer alan tarifi kullanarak sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz. 

YÜKSEK ASİTLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EV TARİFLERİ

Malzemeler: 1/3 çay kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu veya organik elma sirkesi

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri karıştırın. Asit/baz kombinasyonu anında köpürmeye başlayacaktır. Köpürme durana kadar karbonat eklemeye devam edin ve bardağı yaklaşık 250 ml suyla doldurun. Hepsini bir kerede için. Bu ev tarifi pH dengesini sağlayacak ve vücudunuzda alkali oluşturan bir ortam yaratacaktır. Mide asidine de çare olacak ve kandaki aşırı asitliği engelleyecektir. Kaynak: (http://www.e-koc.org/kocluk1/item/1224-doktorlarin-asla-soylemeyecegi-kanserin-ardindaki-gizli-gercek)

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 19.01.2017 12:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
osman 2017-01-21 07:20:41

sadece 2 malzemeden oluşan bir karışım için ''tüm malzemeleri karıştırın'' ifadesini anlamadım. 1/3 çay kaşığı zaten çok az bir miktara tekabül ederken, karışımı hazırlarken ''köpürme durana kadar karbonat katmaya devam edin'' ifadesini de anlamadım... daha da önemlisi karbonat gibi çok ama çok etkin olduğuna dair sayısız yazı okuduğum bir kimyasal birleşimin kanseri önlüyor diye ikide bir kullanılmasına sebep olabilecek bir açıklama en azından ''ne sıklıkta yapılmalıdır'' ile bitirilmeliydi.