banner1700

İşte Torpilli Aşı Listesi!

Koronavirüs salgını boyunca VIP hasta tartışmaları gündemden düşmezken şimdi de Covid-19 aşısında VIP dönemin başladığı açığa çıktı. Üniversite hastanelerinin hazırladığı ‘torpilli’ aşı listeleriyle şu an aşılama grubunda yer almaması gereken çok sayıda ismin aşılandığı bildirildi.

24 Ocak 2021 Pazar 15:56
İşte Torpilli Aşı Listesi!

Yeni tip koronavirüste aşılama takvimi devlet büyüklerinin kendilerini aşılatmasıyla başladı ancak süreç nasıl devam ediyor kimse bilmiyor öyle ki gün geçmiyor ki aşıda torpil konusu gündeme gelmesin. Son örnek Hacettepe Üniversitesi'nce verilen torpilliler listesi oldu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde de sağlıkçı olmayan ve şu an aşılanacak grupta da olmayan kişilere Covid-19 aşısı yapıldığı öğrenilirken konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı ve üniversite yöneticileri tüm soruları yanıtsız bıraktı.

REKTÖR DANIŞMANI BİLE LİSTEDE

Öte yandan, BirGün’ün ulaştığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Covid-19 aşılama listesinde, sağlıkçı olmayan ve öncelikle aşılanması gereken grupta da yer almayan çok sayıda yöneticinin bulunduğu görüldü. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin aşı listesinde 8 bin 958 ismin yer aldığı görülürken şu isimler de dikkatleri çekti:

Hacettepe Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. V.G.: Rektör Yardımcısı
Prof. Dr. A.Y.: Rektör danışmanı
H.Y.: Genel Sekreter
Y. P.V.: Genel Sekreter Yardımcısı
Av. F. S.B.: Genel Sekreter Yardımcısı
M.C.A.: Genel Sekreter Yardımcısı
G.D.: Genel Sekreter Yardımcısı

BAKANLIK, TORPİLLİ AŞI  LİSTELERİNİ ÜNİVERSİTELERDEN ALMIŞ

Sağlık Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Covid-19 aşılaması için üniversitelerden ve üniversite hastanelerinin yönetimlerinden personel listesi istendi. Bakanlık yetkilileri, bu listelere sağlıkçı olmayanların da eklenmiş olabileceğini ifade ediyor.

ÇİN AŞISI GELMEDEN TORPİLİ YAZMIŞTI...

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı, aşıda torpil konusunu ilk dile getiren kişi olmuş ve bakın neler yazmıştı:

“Dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı ülkelerinde Covid-19’a karşı aşılanmalar başladı. Avrupa’da ilk başlayan İngiltere oldu. Diğerleri onu takip ediyor. ABD’de ilk aşılar yapıldı bile. Tabii öncelik, önceden belirlenen risk gruplarında. Türkiye’de ise durum belirsizliğini koruyor. Bakan’ın 11’inde gelecek dediği aşılar muhtemelen geldi ama bizim aldığımız aşının 3. Faz çalışmaları henüz açıklanmadığı için aşı 'resmen' kimseye yapılmıyor. Fakat pek çok kişiye 'el altından' aşı yapıldığını biliyor, duyuyoruz. Sinovac’ın Coronavac’ına ne zaman onay çıkacak, 'torpilsizler' ne zaman aşılanmaya başlanacak bilmiyorum. Zaten Türk halkı genel olarak bir şey bilmemek üzere programlandı. 'Büyüklerimiz' ne kadar söylerse o kadarını bileceğiz. Fazlasını bilmeye kalkışır ya da araştırırsak troll ordusu tarafından hain ilan edilmek an meselesi.”

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 24.01.2021 16:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol