banner1700

BU YAN ETKİLER YENİ TESPİT EDİLEBİLDİ!

Bilim insanları, ilgili rahatsızlıkta doktorların sıklıkla yazdığı o ve benzeri ilaçların bilinmeyen yan etkilerini ortaya çıkardı!

BU YAN ETKİLER YENİ TESPİT EDİLEBİLDİ!

Bilim insanları, ilgili rahatsızlıkta doktorların sıklıkla yazdığı o ve benzeri ilaçların bilinmeyen yan etkilerini ortaya çıkardı!

26 Ağustos 2016 Cuma 00:50

Bilim insanları, birçok kişi tarafından kullanılan 'mutluluk hormonu'nu artıran Prozac gibi ilaçların bu güne kadar bilinmeyen yan etkilerini gün ışığına çıkardı.

The Journal Nature dergisinde yayımlanan yeni araştırmanın sonuçları, seratonin hormonunun olumlu sonuçlarının yanısıra bilinmeyen karanlık yönlerinin de olduğunu ortaya koydu.
"HASTALAR DAHA ENDİŞELİ HALE GELEBİLİYOR"
Beyindeki serotonin düzeylerini artırmak için tasarlanmış ve anksiyete için reçeteli bir tedavi yöntemi olan Prozac gibi ilaçların
daha önce bilinmeyen yan etkilerinin tespit edildiğini iddia eden bilim insanları, bazı durumlarda ilaçları kullanan kişilerin ilacı kullanmadan önceki hallerinden daha endişeli hatta intihara meyilli hale geldiklerini ifade ettiler.
HER ŞEYİ DENİYORUZ AMA MUTLU OLAMIYORUZ!    HER ŞEYİ DENİYORUZ AMA MUTLU OLAMIYORUZ!
İngiliz İndependent gazetesindeki haberde, Amerikalı araştırmacıların, fareler üzerinde serotonin hormonunu üreten nöronları aktive ederek gerçekleştirdikleri deneyde bu nöronların fareleri tedirgin yaptığınının tespit edildiği ifade edildi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.08.2016 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gültengürtürk 2016-08-26 19:44:52

Neden toplatılmıyor recete de yok biliçli bilinçsiz her kes kullanır