banner1697

UÇAĞIN FİYATINI AÇIKLAYAMADI!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni uçağının fiyatını bakın hangi gerekçe ile açıklayamadı?

UÇAĞIN FİYATINI AÇIKLAYAMADI!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni uçağının fiyatını bakın hangi gerekçe ile açıklayamadı?

09 Eylül 2014 Salı 13:04
UÇAĞIN FİYATINI AÇIKLAYAMADI!

 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı uçakla ilgili bir soruya; "Elimde teknik veriler yok, uçağın ne kadara mal olduğu vesaire. Ama şu kadarını ifade edeyim. Başbakanımızın yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğu gün alınmış bir uçak değildir. Bunu özellikle söylüyorum, daha önceden başlatılmış olan yani Sayın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olduğu süreçte alımı başlatılmış olan bir işlemdir" dedi.

"BENİ BİR UÇAK ALMIŞ GİBİ BİR HAVA YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR; BU, DOĞRU DEĞİL"

TBMM Genel Kurulunda görüşülen 'Torba Tasarı görüşmeleri sırasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı uçakla ilgili CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç'in sorduğu soruya bakan Elvan; "Elimde teknik veriler yok, uçağın ne kadara mal olduğu vesaire. Ama şu kadarını ifade edeyim: Başbakanımızın yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğu gün alınmış bir uçak değildir. Bunu özellikle söylüyorum, daha önceden başlatılmış olan yani Sayın Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olduğu süreçte alımı başlatılmış olan bir işlemdir. Dolayısıyla sanki Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olduğu gün, aynı gün, yeni bir uçak almış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor; bu, doğru değil. Bunun süreçleri çok önceden başlatılmıştır. Ama bunun fiyatı ve diğer konulardaki bilgiler teknik olarak elimde yok, onları bilahare sizlere yazılı olarak aktaralım" dedi.

Fırat KESKİNKILIÇ / ANKARA

DHA

Son Güncelleme: 09.09.2014 13:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol