banner1697

'TÜRKİYE TAYYİP'İN MÜLKÜ OLMAYACAK'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “AKP, Tayyip’in partisi olabilir onların tercihi ancak Türkiye Tayyip’in mülkü değildir.

'TÜRKİYE TAYYİP'İN MÜLKÜ OLMAYACAK'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “AKP, Tayyip’in partisi olabilir onların tercihi ancak Türkiye Tayyip’in mülkü değildir.

23 Mayıs 2016 Pazartesi 16:02
'TÜRKİYE TAYYİP'İN MÜLKÜ OLMAYACAK'
“BATI’YI BİLMEM AMA KUZEY KORE, AKP KONGRESİNİ KISKANMIŞTIR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AKP kongresinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajının ayakta dinlenmesiyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede “Batı,  yollarımızı köprülerimizi kıskanıyor mu bilemem ama AKP kongresindeki tek sesliliği görünce Kuzey Kore yönetimi, ‘Biz bile bu kadarını zor başardık’ diye kesin kıskanmıştır” dedi.

AKP’nin dün Ankara’da yapılan 2.Olağanüstü Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajı partililer tarafından ayakta dinlenmişti. Kongrede divan başkanlığına seçilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da konuşmasında "Halkımızın bize tanıttığı adıyla 'AK Parti, Tayyip'in partisidir' kurumsal olarak var oldukça da Tayyip'in partisi olmaya devam edecektir" diye konuşmuştu. AKP kongresini değerlendiren CHP Genel Başkanı Yasemin Öney Cankurtaran, şöyle konuştu:

“Batı, Erdoğan’ın birkaç gün önce dediği gibi metromuzdan yollarımızdan köprülerimizden dolayı kıskanıyor mudur bilemem. Çünkü bir çoğu bunları 100 yıl önce tamamlamış zaten. Yada Ütopya adlı bir twitter kullanıcısının ‘Adamlar uzayda meteora roket indiriyor, ama bizi kıskanıyorlar neden? Çünkü Japonların yaptığı köprüden Almanların arabalarıyla geçiyoruz’ yazdığı mesajındaki nedenden de kıskanıyor olabilirler. Ancak dün AKP kongresindeki manzaralar ve söylemler kesinlikle birilerini çok kıskandırmıştır. Özellikle Kuzey Kore yönetimi AKP kongresindeki tek sesliliği, üyelerinin hazır olda ve ayakta Erdoğan’ın mesajını dinlemesini görünce  ‘Biz bile bu kadarını zor başardık’ diye kesin kıskanmıştır” 

“AKP TAYYİP’İN PARTİSİ OLABİLİR AMA TÜRKİYE ONUN MÜLKÜ OLMAYACAK”

Cankurtaran, Bekir Bozdağ’ın “AK Parti, Tayyip’in partisidir” sözlerine de değinerek, “AKP, Tayyip’in partisi olabilir onların tercihi ancak Türkiye Tayyip’in mülkü değildir.  Erdoğan’ın ‘İster kabul edilsin ister edilmesin, Türkiye’nin yönetim sistemi bu anlamda değişmiştir’ demesiyle rejim değişmez. Konumu ne olursa olsun herkes kanunlara ve Anayasa’ya saygı duymalıdır” dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.05.2016 16:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol