'Türkiye, Suriyelilerin Duası İle Büyüyor'

AKP'li eski Bakan Veysel Eroğlu, " Türkiye, Suriyelilerin duası ve bereketiyle büyüyor. Cenabı Allah onların bereketini veriyor" dedi.

31 Mayıs 2019 Cuma 05:24

Son günlerde yine sıkça şiddet haberleri ile gündeme gelen Suriyeli mülteciler, AKP'li eski bakanlardan Veysel Eroğlu'nun akıllara zarar açıklamalarını yeniden gündeme getirdi. İyi Parti Milletvekili Ümit Özdağ'ın çok değil beş yıl içerisinde ciddi bir beka sorunu haline geleceğini belirttiği Suriyeli mülteciler için Eroğlu ise, "Türkiye onların duaları ile büyüyor" ifadelerini kullanmıştı.

Eroğlu, " Suriye'de yetişmiş çok insan vardı. Benim de orada çok dostlarım vardı. Su ve çevre konusunda uzman insanlar vardı. Avrupa maalesef bunları hemen kaptı. Yani Avrupa çok uyanık. Hiçbir konuya destek vermiyor. Seçilmiş akademisyen olsun, uzman olsun, bu insanları kabul etti. Netice itibarıyla bu da Avrupa'nın uyanıklığıdır. Şimdi 3 milyon Suriyeli kardeşlerimize biz bakıyoruz. Sözde yardım yapacaklardı. Yardım falan şu ana kadar gelmedi. Gelir diye düşünüyoruz. Şu anda yaklaşık 12-13 milyar lira doğrudan desteğimiz var, ama bu bereket... Avrupa'da böyle davrandıkları için büyüme sıfıra doğru gidiyor, ama Türkiye, onların duası ve bereketiyle dünyada ilk dörde giren bir büyüme oranına sahip. Cenabı Allah da onların bereketini veriyor." demişti.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
sibel 2019-05-31 12:18:13

ALLAH değil maalesef ben ve benim gibi çalışanların vergileri sgk ödemelerinden kesilenleri ile besliyoruz bu mahlukatları bu pislikler yüzünden DEİST oldum ALLAH hepsinin belasını versin.