'TÜRK ORDUSUNU YOK EDECEKLERDİ'

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, CNN Türk'te gündeme dair çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

31 Ocak 2015 Cumartesi 13:08
'TÜRK ORDUSUNU YOK EDECEKLERDİ'

 Daha önce Şike Davası ile ilgili olarak ortaya attığı '50 milyon Dolar' iddası ile ses getiren Yarsuvat, bu kez daha net cümlelerle daha vurucu açıklamalar yaptı. Şike ve Balyoz gibi davaların 'cemaatçi polisler tarafından yapılan komplolar' olduğunu ve buradaki amacın ise 'orduyu ortadan kaldırmak' olduğunu iddia eden Yarsuvat çok tartışılacak bir iddia daha ortaya attı: Gülen'i zaten oraya ABD çağırdı...

Duygun Yarsuvat'ın CNN Türk'te yayınlanan, Hakan Çelik'in sunduğu Hafta Sonu Keyfi programında yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;

"BU KOMPLOYU YAPAN KİM? CEMAATÇİ POLİSLER"
('50 milyon Dolar' iddiası ile ilgili soruya cevabında) Açın bakın medyaya, Aziz Yıldırım olsun diğer Fenerbahçeliler olsun hep söyledi bunu; 'bunu yapanlar cemaattir' şeklinde beyanatları var. Demek ki Aziz Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi.

Bu komployu yapan kim? Cemaatçi polisler. Cemaatçi polisler sadece Aziz Yıldırım'a da yapmadı bu komployu. Balyoz Davası gibi bir dava yarattılar. Sahte deliller üreterek, kendi bilirkişileri vasıtasıyla insanlar yargılandı. 265 kişi bu davada yargılandı ve çoğu üst rütbeli subaylardı. 

"AMAÇLARI ORDUYU ORTADAN KALDIRMAKTI"
Bence amaçları orduyu ortadan kaldırmaktı. Bence başardı da... Ordunun haline bakın... 

Fethullah Gülen ABD'ye gitti. Gittiği tarihe bakın? 

Gülen'in amacının dini esaslara göre kurulmuş bir devlet yapısı olduğunu düşünüyorum. Yanılabilirim. 1971 senesinde yaptığı bir açıklamada 'altın nesil yetiştireceğiz' demiştir. Yurt içindeki okullar, evler yurtlar... Kendisine güvenen bir gençlik yaratmıştır. Bu gençlik bugün idari mekanizmada belli mevkilere yerleştrilmiştir. Mülkiye, askeriye ve yargıya adam yetiştirmek istemişlerdir. Askeriye konusunda fazla başarılı olamamışlardır ama yine de vardır.

HÜKÜMETİN ATTIĞI ADIMLAR
Hükümetin bu konuda attığı adımlar haklı mı haksız mı beni alakadar etmez. Ben bir durum tespiti yapıyorum.


"GÜLEN'İ ABD ÇAĞIRDI"

Gülen'in iade edilmesi konusu... Siyasi amaçlı bir davada iade edilmez. Dava siyasiyse iade edilmez. Cumhurbaşkanı'nın deport edilsin demesi de zaten bu yüzden. Ama Gülen'i zaten ABD çağırdı oraya.

FUTBOL TAKIMININ YENİ CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NA YAPTIĞI ZİYARET

Galatasaray bir siyasi kuruluş değil. Cumhurbaşkanı davet ederse Galatasaray gider. Cumhurbaşkanı beni de çağırsa ben de giderim. O gün telefonlarım kapalı olduğu için bana ulaşamamışlar, Abdürrahim Albayrak da takımı götürmüş. Bana ulaştıklarında saat 11:00'dı ve benim artık oraya ulaşmam mümkün değildi. Ayrıca insanları da aslanların önüne atmanın manası yok, cumhurbaşkanı çağırdıysa gidilir.

Bu ziyaret sonrasında 'bazı kapıların bize açıldığı, kolaylık çağrıldığı vs.' iddialar gerçeği yansıtmıyor. Zaten bizim Bakanlığımızla bir sorunumuz yoktu ki... 

"PASSOLİG UYGULAMASI KALDIRILMALI"
Bakın bu uygulama yapılmadan önce statlarımız doluyordu. Geçtiğimiz gün Eskişehir'de oynadığımız karşılaşmaya bakın. Burada bu uygulama yoktu ve tribünler tıklım tıklım doluydu. Passolig kaldırılmalı. 


"ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ YÜZDE 33"
Şampiyonluk şansımızı yüzde 33 olarak görüyorum...


"G.SARAY TARİHİNİN EN BAŞARILI BAŞKANI SÜREN"

Bana sorarsanız Galatasaray tarihinin en başarılı başkanı Faruk Süren'dir. Galatasaray'ı en üst seviyeye taşıyan, vizyonu geniş bir insandır. Tutucu Galatasaraylıların düşünemeyeceği şeyleri düşündü ve yaptı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 01.02.2015 15:29
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Engin akyol 2015-01-31 22:53:56

Başkan kalıcı olmali