Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

Seçimler yaklaştıkça AKP'lilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kutsamaları devam ediyor. Daha önce 'Liderimiz Allah'ın tüm vasıflarına sahip' gibi akla zarar ve baştan sona şirk içeren sözlerle övgüler dizilen Erdoğan için bu defa da AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız pes dedirten ifadeler kullandı. Yediyıldız, "Tayyip ağabeye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullandı.

23 Ocak 2023 Pazartesi 16:04
Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

Ak Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız, TV52 ekranlarında yayınlanan bir programa katıldı. Sunucunun "Tayyip ağabeye ihanet etmeyelim" sözlerinin ne ifade ettiği sorusuna Yediyıldız'ın verdiği yanıt dikkat çekti.

"TAYYİP AĞABEYİN AYAKKABISINI ELİMİZLE YALAMAMIZ LAZIM"

Yediyıldız, "Tayyip ağabey Türkiye'nin başında. Dünyanın lideri. Biz bu kaz kafamızla - özür dilerim, kusura bakma. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye'ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey'e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir. Bak sana açık ve net söylüyorum, şu anda Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor. Daha ne olacak, bizim Tayyip ağabeyi sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz." dedi.

"DÜNYADA TAYYİP ERDOĞAN GİBİ LİDER YOK"

Konuşmasında dünyadan ve diğer ülkelerin durumlarından da bahseden AK Partili vekil, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AK Parti'nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya. Dünyada böyle bir lider olacak o liderin ülkesinde kendine karşı çıkan insanlar olacak değil mi, nasıl görürsün? Gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, 'Çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, gezemiyoruz' diyenlere ya havle diyorsun ya! Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı? Avrupa'da, Almanya'da, Avrupa'da, Amerika'da var mı? Yok, niye? Dünya iki yıl pandemi diye bir şey geçirdi. Bütün devletler kendi çalışanını, işverenini, insanını korumak adına ne yatırım yapmak gerekiyorsa onları yaptı. Peşinden işte savaş çıktı..."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 23.01.2023 19:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol