'SON KALE DE DÜŞTÜ...'

İsrail'de yayınlanan bir haber Erdoğan ve ekibini oldukça kızdıracak. Çünkü...

01 Ağustos 2011 Pazartesi 02:36
'SON KALE DE DÜŞTÜ...'

 İsrailli haber sitelerinden Ynet, İsrailli yetkililere atfen verdiği haberinde, Türk Genelkurmayındaki gelişmeler nedeniyle İsrail'in endişeli olduğunu belirtti. İsrail'e göre paşaların istifası Erdoğan ve İslamcıların elini kuvvetlendiriyor.

Haberde, İsrailli yetkililerin, ''Ankara'daki siyasi gelişmeleri derin endişeyle izlediği'' ve özellikle Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'le birlikte, diğer üç kuvvet komutanının görevlerini bırakmasıyla ilgili endişelerini dile getirdikleri kaydedildi.

"İSLAMCILARIN ELİNİ GÜÇLENDİRİYOR"

Habere göre, adı verilmeyen İsrailli bir yetkili, ''Bu hareket Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İslamcıların işine yarıyor. Bu gelişme, Türkiye'de islamcılara karşı son kalenin de düştüğü anlamına geliyor'' ifadelerini kullandı.

"UZLAŞMA İHTİMALİ ZAYIFLIYOR"

İsrailli yetkililer, söz konusu gelişmenin, Mavi Marmara olayıyla ilgili BM'nin Palmer raporu üzerinde bir uzlaşmaya varılması ihtimalini de etkileyeceğini öne sürerken, bir yetkilinin bunun, Türkiye'den özür dilenmesi konusunda hükümeti zorlayan Savunma Bakanı Ehud Barak'ı, özür dilenmesine kesinlikle karşı oldukları bilinen Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Başbakan Yardımcısı Moşe Ya'alon karşısında da zayıf düşüreceğini iddia etti.

Haberde, Başbakan Erdoğan'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin birlik ve beraberlik içinde görevlerini sürdürmeye devam edeceğini söyleyerek, Türk hükümetinin oluşan endişeleri gidermeye çalıştığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de ''kimsenin olanları bir kriz gibi görmemesi gerektiği ve yaşananların kendi çapında olağanüstü bir durum olsa bile, herşeyin kendi yörüngesine girdiği'' yolundaki sözleri hatırlatıldı.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
FERHAT KECİCİOĞLU 2011-08-01 11:07:36

Kesinlikle böyle bir yoruma katılmıyorum.Türk ulusu İnsanoğlu varolduğundan bu yana kurulduğu bilinen 17 Türk Devleti ile varlığını sürdürmüşse bu gğnde yeryüzünde kendininTürk hisseden son kişi yok oluncaya kadat o kale her zaman varlığını korur. Oson kalan kişinini de sivil veya ünüformalı olması durumu değiştirmez.