ŞİMDİ DE TİME DERGİSİNE KONU OLDULAR!

Amerika'nın en saygın dergilerinden Time, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen'e dair ilginç tespitlerde bulundu

04 Haziran 2011 Cumartesi 13:36
ŞİMDİ DE TİME DERGİSİNE KONU OLDULAR!

 12 Haziran seçimlere az bir süre kala Time dergisi Türkiye'nin en çok konuştuğu iki ismi yazdı. 


ABD’nin saygın haber dergisi Time, 12 Haziran seçimleri öncesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden kazanacağına dair çok az şüphe bulunduğunu, asıl sorunun ise anayasayı tek başına değiştirmeye yetecek sayıda milletvekili çıkarıp çıkaramayacağı olduğunu yazdı.

GENİŞ OMUZLU GÜÇLÜ HATİP

Dergi konuyla ilgili makelesinde şunları dile getirdi:

“Görünürde popülaritesinin zirvesindeki Erdoğan, Türk tarihinin en ayrılık yaratan figürlerinden biri haline geldi. Eski futbolcunun bizimle ya da bize karşı politikası ülkede derin bir kutuplaşma yarattı. Uzun, geniş omuzlu ve güçlü bir hatip olan Erdoğan, geçen 8 yılda Türkiye’de bi iz bıraktı. Türkiye’de kişi başına düşen milli gelir ikiye katlandı, Türk demokrasisinde arka planda gücün söz sahibi orduyu bu rolünden soydu.

CEMAAT-POLİS İLİŞKİSİ

Bu dönemde Pennsylvania’da yaşayan imam Fettullah Gülen cemaati tarafından yönetildiği iddia edilen polis güçlendi. Cemaati inceleyen, uluslararası alanda takdir görmüş iki gazeteci tutuklandı. Şimdi seçim sonuçlarında merak edilen Erdoğan’ın anayasayı değiştirecek kadar milletvekili çoğunluğuna ulaşıp ulaşamayacağı.

BAŞKANLIK HAYALİ

Eğer Erdoğan meclisteki 550 koltuktan 330’unu kazanırsa, kendi görüşünde bir anayasa hazırlayabilecek. Görüşü konusundaki küçük sırrını açıklamıştı. İstediği Rusya ya da Fransa’daki gibi bir başkanlık sistemi oluşturmak.”Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol