Sedat Peker Gözaltında Demişlerdi Ama...

Son dakika... El Cezire TV'den Sedat Peker'in gözaltına alındığını iddia edilmişti ancak son durum farklı gelişti.

06 Aralık 2021 Pazartesi 17:18
Sedat Peker Gözaltında Demişlerdi Ama...

El Cezire'nin haberine göre organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve uzun süredir iadesini talep eden Türkiye'ye iade edilebileceği bildirildi.

Ünlü dış haber muhabiri Cengiz Özbek, Sedat Peker'in gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, "Sedat Peker gözaltına alındı" denilen El Cezire haberini yazan muhabir ile konuştum. "Haber düzeltiliyor" dedi." ifadelerini kullandı.

AL JAZEERA HABERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Al Jazeera'nin yayınladığı haberin ardından Sedat Peker, Twitter'da en çok konuşulan başlıklardan biri olurken, Katar merkezli medya kuruluşu kısa süre içerisinde haberin içeriğini değiştirdi.  Haberde 'gözaltına alınan Peker' ifadeleri 'bir süredir sessizliğe gömülen Peker' ifadeleriyle değiştirildi.

Yazının girişine ise bir düzeltme metni konularak, Al Jazeera'nin yazıda verilen bilgiyi doğrulayamadığı bu nedenle cümlenin yazıdan çıkarıldığı belirtildi.

Al Jazeera, ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri'nin Suriye'deki 'terör' gruplarını finanse etmekle suçlanan ve 2018'den bu yana tutuklu bulunan iş insanı Mehmet Ali Öztürk’ü de serbest bıraktığını ve Öztürk'ün Türkiye'ye döndüğünü öne sürdü.

Geçtiğimiz haftalarda Erdoğan ve BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed, uzun yıllar sonra ilk kez bir araya gelmişti. Ziyaret iki ülke arasında tesis edilecek yeni ilişkiler için bir başlangıç noktası olma niteliği taşıyor. Erdoğan'ın da Şubat ayında Abu Dabi'ye bir ziyaret düzenlemesi bekleniyor.

Haber daha sonra yalanlandı ve El cezire özür diledi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 06.12.2021 17:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol