banner1700

Sarıklı Tuğgeneral!

Rütbeli bir askerin makam arabasıyla bir eve gittiği ve üniformasının üzerine takke takarak namaz kıldığını görüntüler paylaşıldı.

26 Mart 2021 Cuma 11:25
Sarıklı Tuğgeneral!

Veryansın Tv bir askerin takke takarak namaz kıldığı bir fotoyu paylaştı. Haberde askerin resmi bir araçla bir eve geldiği ve üniformayla namaz kıldığı iddia edildi.

Fotoğrafları yayımlayan Veryansın Tv konuyla ilişkin beş soru yayımladı.

BU ARAÇ GENERAL/AMİRAL ARACI MI?

Bu devlet aracı bir tuğgeneral/tuğamiral – tümgeneral/tümamiral aracı mı?

Burası tekke mi, tekke ise hangi tekke?

Bu sarık hangi tarikatın sarığı, Menzil mi İskenderpaşa tarikatının mı?

Bu üniformayla namaz kılan bir amiral mi yoksa sıradan bir vatandaş mı?

Türk Silahlı Kuvvetler’de madalyalardan kaldırılan Atatürk rozeti yerine bu sarık mı konulacak ya da hangi sarık konulacak?

İşte yayımlanan fotoğraflar:

"TSK GİDİYOR, AK ORDU GELİYOR"

Öte yandan Kara Harp Akademisi Eski Komutanı Tümgeneral Ahmet Yavuz Yüksek Askeri Şura (YAŞ) sonuçlarını değerlendirmiş ve bakın neler söylemişti:

" Son dört yıldır tüm, kor ve or seviyesinde emekli edilen general/ amiral sayısı terfi ettirilenlere göre çok daha fazladır. 
Mesela, Kara Kuvvetleri’nde 2016 yılında 10 orgeneral varken 2019’da bu sayı 4’tür. 
Korgeneral/amiral ve tümgeneral/ amiral sayılarında da benzer bir durum söz konusudur. Bu tablo bize, AKP’nin 2016 ve sonrasında tuğgeneralliğe/tuğamiralliğe terfi ettirdikleri arasından 2023’e gelindiğinde kendi komuta heyetini oluşturmayı amaçladığını anlatmaktadır. 
Zira KHK ile yapılan orgeneraller/ oramiraller hariç rütbe bekleme sürelerindeki düzenlemeler buna imkân vermektedir. 
Safça yaklaşıldığında şu sorulabilir: Bütün bunlar TSK’yi küçültmeyi öngören yeni yapılanma konseptinin hayata geçirilmesinin yansımaları olabilir mi? Eğer asıl konu buysa önce teşkilatlanmanın tamamlanıp personel düzenlemesinin daha sonra yapılması gerekmez miydi? Dolayısıyla pek öyle görünmüyor. 
Çevremizin ateş topu olduğu bir dönemde bir yandan askerlik yasasını değiştirerek ordu-millet bağının sembolü olan Mehmetçiği paralı asker haline getirmek ve liyakat temelli terfi yerine sadakat temelli bir yapıyı terfilerde öncelemek kabul edilebilir bir yol değildir." 

Yavuz, 2010 yılında Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanmış, 2012 yılında ise emekli edilmişti.

MSB'DEN FLAŞ AÇIKLAMA!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), tarikat merkezindeki amiralin görüntülerine ilişkin inceleme başlatıldığını duyurdu. 

Bir amirale ait olduğu iddia edilen tarikat merkezi görüntülerine ilişkin MSB ''sosyal medyada yer alan bu ve benzeri her türlü paylaşım gerçekliği başta olmak üzere her yönüyle dikkatle inceleniyor'' dedi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.03.2021 14:18
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol