Sarıgül: CHP'nin Değil Bütün Partilerin Oyları Bölünecek

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “CHP’nin oylarını bölecek misiniz?” sorusuna “Biz CHP’nin oylarını asla bölmeyeceğiz bütün partilerden oy alacağız. Bütün partilere oy vermiş yurttaşlarımız ikinci sığınma adresi olarak bizi görüyorlar. Tüm siyasi partilerden bize katılım var” cevabını verdi.

04 Şubat 2021 Perşembe 16:07
Sarıgül: CHP'nin Değil Bütün Partilerin Oyları Bölünecek

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Yeniçağ Ankara temsilciliğine ziyarette bulundu. Orhan Uğuroğlu’nun sorularını yanıtlayan Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi’nin 1 Ocak 2022’de seçime girmeye hazır olacağını belirtti.

TDP’nin temel ilkelerinden birisinin yoksullukla mücadele olduğunu belirten Sarıgül, “Biz partimizi 20.12.2020 yılında kurduk. Bu tarih Dünya İnsanlığına Saygı ve Fakirlikle Mücadele günü biz Türkiye’de herkesin varlıklı olmasını istiyoruz” dedi.  

 “CHP’NİN OYLARINI BÖLMEYECEĞİZ BÜTÜN PARTİLERDEN OY ALACAĞIZ”  

 Uğuroğlu’nun “CHP’nin oylarını bölecek misiniz?” sorusuna yanıt veren Sarıgül şöyle konuştu. “Yapılan kamuoyu yoklamalarında vatandaşın yüzde 17 ile yüzde 26’sı mevcut muhalefet partilerinden memnun değilim diyor. Oy verecek parti bulamıyorum diyor. İktidardan da mutsuz ama muhalefette güvenle oy verebileceği muhalefet partisi yok diyor. Biz CHP’nin oylarını asla bölmeyeceğiz bütün partilerden oy alacağız. Bütün partilere oy vermiş yurttaşlarımız ikinci sığınma adresi olarak bizi görüyorlar. Tüm siyasi partilerden bize katılım var. İktidara, muhalefete küskün herkes bize geliyor. Biz sağı ve solu birleştirdik. Bizim merkezimiz vicdan, özgürlük, demokrasi, adalet. Gölge bakanlarımızı tanıdıktan sonra halkın  bize olan ilgisi artacak” diye konuştu.    

“TÜRKİYE’Yİ YÖNETEBİLECEK 2-3 KİŞİDEN BİRİ BU KARDEŞİNİZ”  

 Şişli gibi önemli bir ilçeyi uzun süre yönettiğini belirten Sarıgül, “Türkiye’yi iyi yönetebilecek 2-3 kişiden birisi de bu kardeşiniz”dedi. Sarıgül şöyle devam etti, “Türkiye’yi iyi yönetebilecek 2-3 kişiden birisi de bu kardeşiniz. Ben şişli gibi önemli bir ilçeyi uzun yıllar yönettim. Şişli’de kiliseler, camiler, sinagoglar, cem evleri vardı. Farklı kültür mozaikleri vardı. Şişli’ye dünyanın en büyük markalarını getirdim. Kuştepe ve Ferikköy bölgesi vardı. O bölgelerin ekonomik gelir düzeyi son derece mütevaziydi hem o tarafı hem de bu tarafı yönettim. Ülkeyi yönetmek tek kişilik bir oyun değildir.” 
 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 04.02.2021 18:58
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol