banner1697

'Rezilliği Bundan Daha İyi Anlatamazsınız Dünyaya'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu.

'Rezilliği Bundan Daha İyi Anlatamazsınız Dünyaya'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Meclis’teki grup toplantısında konuştu.

20 Ekim 2020 Salı 14:25
'Rezilliği Bundan Daha İyi Anlatamazsınız Dünyaya'

Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "askıda ekmek" kampanyasına tepki gösterdi. CHP lideri, "Geldiğimiz nokta askıda ekmek. Projeye bakın Allah aşkına, ne proje ama... Çağ açan bir proje. 18 yılın sonundaki rezilliği bundan daha iyi dünyaya anlatamazsınız! Sayın Bahçeli'ye yürekten teşekkür ediyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yüklenen Kılıçdaroğlu,  "Senin fikrin ortaçağ fikri bile değil, sen ondan bile geridesin" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür kuşaklar... Mustafa Kemal'in istediği gençlik budur. Bu çerçevede genç kuşaklar yetiştirilmiştir. Erdoğan geçen gün şöyle bir ifade kullandı: ‘Fikri iktidarımızı hala tesis edemedik.'

Sayın Erdoğan, senin fikrin ortaçağ fikri bile değil. Sen ondan bile geridesin. Böyle bir dünya yok. Düşünceye bakın siz. 4+4+4’ü getirdin. 'Eğitimde reforma ihtiyaç var' diyorsun. Her bakan yeni bir reform yaptı, ne oldu sonuç?

Düşlediği eğitim sisteminin, fikri iktidarının gerçekleşme şansı kocaman bir 0'dır. Fikri iktidarda ahlak, erdem, bilgi, istişare lazım. Fikri iktidar budur.

Neden bu ülkede 3 milyon 37 bin öğrenci internete giremiyor? Türk Telekom'u götürdün Hariri ailesine peşkeş çektin. İnsanda biraz sıkılma olur. Tonlarca para var ama öğretmene yok, ihtiyaç sahibi aileye yok. O gençler 2023'te sandığa gelecekler, kimden hesap soracaklarını hep beraber göreceğiz. Onların haklarını ve hukukunu nasıl yediğini o çocuklar bilmiyorlar mı?

Senden de benden de iyi biliyorlar. Beylerin fikri iktidarında tefeciye hizmet etmek vardır. Tefecilere para ödemek yerine 83 milyona 48 bin 732 lira para ödenebilirdi.

Geldiğimiz nokta askıda ekmek. Projeye bakın Allah aşkına, ne proje ama... Çağ açan bir proje. 18 yılın sonundaki rezilliği bundan daha iyi dünyaya anlatamazsınız! Sayın Bahçeli'ye yürekten teşekkür ediyorum."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 20.10.2020 14:32
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol