"PİŞKİNSİNİZ, İSTİFA EDİN!"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Deniz Feneri soruşturmasındaki 'köstebek' iddialarına ilişkin AK Partili Beşir Atalay'a yüklendi

12 Ekim 2011 Çarşamba 20:52

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Deniz Feneri soruşturmasında köstebek olduğu iddialarını reddeden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ı pişkinlik yapmakla suçladı.

Tekin, "Pişkinlik yapan Beşir Atalay istifa etsin."

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'nın Deniz Feneri soruşturmasıyla ilgili NTV'ye yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

Gürsel Tekin'in açıklamalarında öne çıkan bölümler şöyle:                                               


GARABETİN SORUMLUSU HÜKÜMETTİR

"Koruma müdürünün telefonla aradığını hatırlamaması mümkün değil. 'Makam odamdan başkanın aranması normaldir' deme pişkinliğini anlamış değilim. Arama kararı ne zaman çıktı? Senin koruma müdürü niye telefon ediyor?

Nerede isterlerse sadece Deniz Feneri'ni tartışmaya biz CHP olarak açığız. Ana muhalet liderinin konuşmaları gazetelerde yer aldı. Böyle bir demokrasi, hukuk anlayışı olabilir mi? Bir hukuk garabeti varsa bunun sorumlusu hükümettir.

İSTİFA MEKANİZMASINI HATIRLATTI

Bakan 'Benim ilgim yok' diyorsa, o müdürü görevden alması lazım. Sayın Kılıçdaroğlu'nun 3 yıl önce söylediği şeyler doğru çıktı. Bundan daha net ne olabir? Umut ediyorum gensoruya kalmaz. Demokrasilerde istifa müessesi diye bir şey var, sanıyorum sayın bakan gereğini yapacaktır."Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol