Özel Garsonunu Müşavir Yaptı!

Meclis Başkanlığı'ndan bugün istifa edecek olan Binali Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te ‘müşavir kadrosuna atadığı’ ortaya çıktı.

19 Şubat 2019 Salı 02:28

Bugün TBMM Başkanlığından istifa etmesi beklenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın ayrılmadan önce yakın çalışma ekibinde bulunanlara kıyak geçtiği ve bu durumun da Meclis çalışanları arasında tepkiye neden olduğu ortaya çıktı.

Yıldırım’ın özel garsonu Zeynel Nar’ı, Meclis’te müşavir kadrosuna atadığı ortaya çıktı.

Sözcü'de yer alan habere göre, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Yıldırım'ın son icraatına ilişkin şunları söyledi:

“TBMM başkanlığından İsmail Kahraman da ayrılırken yakın ekibindekilere kıyak geçip müşavir yaptı. Hatta özel berberini meclis kadrosuna aldırdı. Binali Bey de ondan geri kalmadı. Bazıları da şoförlerini istisnai kadrodan memur yaptılar. 657 sayılı kanunun ilgili maddesinde teknik elemanlar için kullanılan bu maddeyi keyfi olarak görev ve yetki suiistimaline çevirdiler. KPSS ile alınması gereken göreve ileri yollarla memur alınıyor. Bu yolsuzluktur, liyakatsizliktir, kayırmadır. Kendi garsonunu müşavir yapan meclis başkanı Allah korusun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olursa kim bilir neler yapar. Giderayak kadrolaşmak görevi kötüye kullanmaktır.”

Zeynel Nar'ın TBMM lokantasında şef garson olduğu ve bundan sonra da müşavir unvanı ile garsonluğu sürdüreceği bildirildi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol