OSMAN PAŞA'DAN SERT AÇIKLAMA!

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde meydana gelen hain saldırı sonucu şehit olan 13 askerin ardından Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu yazılı bir açıklama yaptı. İşte Pamukoğlu'nun o açıklaması...

16 Temmuz 2011 Cumartesi 10:10
OSMAN PAŞA'DAN SERT AÇIKLAMA!

 DEVAM EDİN, DEVAM EDİN !.. 

Siz daha devam edin!..

Biri, açılım safsatasını pazarlamayı sürdürüp,

Diğeri “kürt demem, Türk de demem” derken,

Öbürü de “şehitler ölmez, vatan bölünmez”le kendisini avuturken,

Siz daha devam edin!..

Pkk.nın 30 yıldır ne yapmak istediğini anlamamakta inat eden,

Program yapan, güya işi bilenleri konuşturduğunu sanan saflar,

Siz daha devam edin!..

Bir devletin hükümranlığının ne olduğunu idraktan aciz,

Bir toplumun “Onuru”nun, yaşamın temel duygusu olduğunu kavrayamayan sıradanlar,

Siz daha devam edin!..

Pkk.nın sürdürdüğü mücadelede temel dayanağın silahlı gücü olduğunu, bu güç olmaksızın yıllardır bu devlete ve millete hiçbir şey dayatamayacağını kavrayamayanlar,

Siz daha devam edin!..

İmralı, kandil, Bdp, Demokratik Toplum kongresinin bir bütünün parçalarından başka bir şey olmadığını anlamama özürünüze devam edin!..

Vatanları uğruna 20 yaşındaki genç çocuklar hayattan atılırken, musalla taşları önünde pörsümüş vicdanlarınızla sıra kapmaya çalışan ve onlardan üç kez daha fazla hayatta yaşamış olan bazılarının da “Biz de ülkemiz için şehit olmaya hazırız” riyakarlık ve yavanlıklarını görmeye ve dinlemeye devam edin!..

Devam edin, devam edin!..

Gidilen yolun K. Irak’da var edilen kukla kürdistanın, koşullar oluşunca Güneydoğu Anadolu’yu da ahtapot gibi içine alacağını algılamamaya devam edin!..

“Kürdistan, büyük Kürdistan, birleşik Kürdistan” planının Amerika ve Avrupa’nın bir siyasi davası olduğunu bilmezlikten gelmeye de devam edin!..

Ülkenin bölünmeye ve kaosa gittiğini öngörememeye, sezip, tedbir alamamaya devam edin!..

Devletin güç ve kudret olduğunu, şayet içerde ve dışarıda yaşayanların onun bu yeteneğinden şüphe duymaya başladığı andan itibaren, toplumsal düzenin kaosa sürükleneceğini kavramamaya devam edin!..

Son bir ay içersinde aşama aşama gelen olayların sonunda buraya dayanacağını tespit ederek, yapılması gereken bir seri tedbir, hareket ve müdahale varken, kılınızı kıpırdatmamaya devam edin!..

30 yıldır “Milli Güvenlik Kurulu” ve “devlet zirvesi” gibi toplantılar yaparak: “terörle mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” diye siyasetçi, asker ve sivil bürokratlar olarak, önce kendinizi sonra da milleti uyutmaya devam edin!.. 


Bu ülkede yaşayan ve hangi işi yaparsa yapsın herkes, (geç kalındığı kesin) ancak bu son hadiselerden sonra, zekasını, aklını, sezgisini, tüm ideolojilerden uzak, adam gibi kullanamazsa tırmanabilecek olay ve sonuçlardan bir yurttaş olarak doğrudan sorumludur.

Dünya yansa duvardaki eski kiliminden başkasını düşünmeyenler, ağaçların nereye doğru yükseldiğini, yıldızların da tek tek düştüğünü kavrayamadan boş düşler görmeye devam edin!..

Ötelerin ötesinde ne mi var? Onu olaylar ve koşullar tayin eder ve yalnız Tanrı bilir…

Aklı ve vicdanı olanlar iskele babasına geldiğimizi gördüler; siz daha devam edin!..

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol