banner1700

On Numara Kıyak Bu Kez Onlara!

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlık görevlerine atananların emeklilik veya yaşlılık aylığı kesilmeyecek.

On Numara Kıyak Bu Kez Onlara!

Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlık görevlerine atananların emeklilik veya yaşlılık aylığı kesilmeyecek.

28 Aralık 2018 Cuma 22:25

‘Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

 
Kararnameye göre, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlık görevlerine atananların emeklilik veya yaşlılık aylıkları kesilmeyecek.

Ayrıca bu görevlere atanmadan önce veya atandıktan sonra emeklilik ya da yaşlılık aylığına hak kazananlar, talep etmeleri halinde mevcut görevleriyle ilişikleri kesilmeden emeklilik veya yaşlılık aylığı alabilecek.

ERDOĞAN'DAN "ÇİFT DİKİŞ" TEPKİSİ

Kararnamenin yayımlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın EYT'lilerin gündeme geldiği bir dönemde yaptığı açıklamalar tekrar akıllara geldi.

İYİ Parti'nin EYT'lilerin mağduriyetini Meclis'e taşıdığı dönemde konuya partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Erken emekli olacak gidecek başka bir işte de çalışmaya devam edecek. Yani çift dikiş. Böyle bir şey olamaz" ifadelerini kullanmıştı.Yaşanan mağduriyeti 'yük' olarak tanımlayan Erdoğan, aynı konuşmasında "Bizim böyle bir yükü milletimizin sırtına bindirme hakkımız var mı? Erken emekli olacak gidecek başka bir işte de çalışmaya devam edecek. Yani çift dikiş. Böyle bir şey olamaz" şeklinde konuşmuştu.Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcıları ve Bakanlara tanınan 'çift dikiş' hakkı ise dikkat çekti. 

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol