ÖCALAN'A EV HAPSİNDE ANLAŞMIŞLAR!

Bakan Binali Yıldırım'ın İmralı'ya giderek, Öcalan'la görüştüğü ve ölüm oruçlarının bu görüşmenin ardından sona erdiği iddia edildi.

16 Ağustos 2013 Cuma 10:45
ÖCALAN'A EV HAPSİNDE ANLAŞMIŞLAR!

 Taraf gazetesinden Mehmet Baransu, köşesinde ölüm oruçları sırasında Bakan Binali Yıldırım'ın adaya giderek, Öcalan'la görüştüğünü ve ölüm oruçlarını sonlandırdığını iddia etti. Baransu ayrıca hükümetin Öcalan'la ev hapsi konusunda anlaştığını yazdı.

"İşte Taraf'ta Mehmet Baransu imzalı yayınlanan o haber:

Siyasetin başkenti Ankara'ya yaptığım iki günlük ziyaretin ardından kaleme aldığım Ankara Notları kulisim beklediğim gibi tartışmalara neden oldu. Kulislerde konuşulan kimi konular yalanlanırken, kimileri de sessizlikle geçiştirildi. 

Bugün muhatapların verdiği cevaplara geçmeden önce Ankara Notları'ndan son bir notu sizlerle paylaşayım. 

BİNALİ YILDIRIM ÖCALAN İLE GÖRÜŞTÜ

Benim açımdan sona bıraktığım görüşme yapıp, ölüm oruçlarını bitiren bu kişi bir bakanmış ve kimliği doğrusu benim açımdan şaşırtıcı oldu.

Hatırlarsınız, aylar önce kamuoyu cezaevlerindeki PKK'lıların ölüm oruçlarına kilitlenmiş ve haftalar sonra îmralı'ya yapılan ziyaretlerin ardından eylem sonlandırılmıştı. 

Kamuoyu BDP'lilerin adaya gitmesini konuşurken, Ankara'da ilginç bir bilgi öğrendim. Ölüm oruçları sırasında Abdullah Öcalan'la görüşme yapıp, ölüm oruçlarını bitiren bu kişi bir bakanmış ve kimliği daha doğrusu benim açımdan şaşırtıcı oldu.

Bu bilginin ardından da olayın doğru olup olmadığını teyit etmek için AK Parti içinden üç ayrı isimle konuştum. Görüştüğüm tüm isimler olayı doğruladığı için bu kulis bilgisini sizlerle paylaşmaya karar verdim. 

Ölüm oruçlarının tartışıldığı o sıcak günlerde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İmralı Adası'na giderek PKK lideri Abdullah Öcalan'la görüşmüş. 

İkilinin ne görüştükleri konusunda herhangi bir bilgi öğrenemesem de adaya gitme nedeni ölüm oruçlarını sonlandırmakmış. Bu görüşmenin ardından da Öcalan, "Ölüm oruçlarını bitirin" mesajını vermiş. 

(...)

ÖCALAN EV HAPSİNE ÇIKARILACAK

Ankara'da aldığım notların arasında, devlet ve hükümetin Öcalan'la her konuda anlaştığı da var. Detaylara girmeseler de sürecin yol haritasının hem devlet hem Öcalan açısından net ve yazılı olduğu izlenimi aldım. Sürecin sonunda Öcalan ev hapsine çıkarılacak gibi. 

Kamuoyuna açıklanmasa da bunun da anlaşması yapılmış. 

Zamana yayarak, kamuoyu alıştırılmaya çalışılıyormuş. Bu ülkeye barış gelecekse doğrusu bu planlamanın da doğru bir strateji olduğu notunu düşeyim."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 16.08.2013 10:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol