banner1700

ÖCALAN İLE ANKARA ARASINDA 'KIRMIZI HAT'!

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan Abdullah Öcalan'ın gece yarısı İmralı'dan gönderdiği mesaj ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Takan "Öcalan'la Ankara arasında "kırmızı hat" kuruldu" ifadelerini kullandı.

11 Ekim 2014 Cumartesi 13:28
ÖCALAN İLE ANKARA ARASINDA 'KIRMIZI HAT'!

 HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır basın toplantısında açıkladığı  “gece yarısı Öcalan’dan” gelen mektubun nasıl ulaştığı ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Yeniçağ gazetesi Ankara temsilcisi Ahmet Takan, Öcalan ile Ankara arasında "kırmızı hat" kurulduğunu ve mektubun bu hat üzerinden okunduğunu söyledi.

Takan ayrıca "kırmızı hat"tan Kandil ve HDP'nin de haberdar olduğunu yazdı.

İşte Ahmet Takan'ın yazısından ilgili bölüm:

"HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Diyarbakır basın toplantısında açıkladığı  “gece yarısı Öcalan’dan”  gelen mektup.. Başkentte bu konuda geyik muhabbetine kadar varan tahminler yapıldı. Ama işin aslı öyle paniğe kapılan Hükümetin  maniple ettiği gibi  “mektup” değil. Güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgilere göre, kritik gecede uzun süredir İmralı ve Ankara arasında tesis edilen  kırmızı hat (telefon) devreye girdi. Olayları medyadan takip eden Öcalan Ankara’ya mesaj iletmek istediğini İmralı’daki Adalet Bakanlığı yetkililerine bildirdi. Bu istek anında Ankara’ya iletildi. Olumlu cevap gelmesi üzerine Öcalan açıklanandan biraz daha uzun bir metin yazdı. Öcalan’ın notları kırmızı hattan Ankara’ya okundu. Yazılı hale getirilen metin daha sonra HDP’ye ulaştırıldı. Konuyla ilgili bilgi veren güvenilir kaynaklar, kırmızı özel  hattın HDP ve Kandil’in de bilgisinde olduğunu belirttiler."

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.10.2014 13:31
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol