banner1697

NTV'YE TALİMAT YİĞİT BULUT'TAN!

17 Aralık Yolsuzluk operasyonun ardından Başbakan Erdoğan ile işadamı Ferit Şahenk arasında geçtiği iddia edilen yeni bir ses kaydı internette yayınlandı.

NTV'YE TALİMAT YİĞİT BULUT'TAN!

17 Aralık Yolsuzluk operasyonun ardından Başbakan Erdoğan ile işadamı Ferit Şahenk arasında geçtiği iddia edilen yeni bir ses kaydı internette yayınlandı.

11 Mart 2014 Salı 10:32
NTV'YE TALİMAT YİĞİT BULUT'TAN!

 Son ses kayında Başbakan Recep Tayyip Eroğan’ın 17 Aralık operasyonunun ardından danışmanı Yiğit Bulut’u NTV’ye çıkarmak için Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk’ten torpil isteği öne sürüldü.

 
ŞAHENK'E ŞİKAYET: YİĞİT'E OLUMLU DÖNÜŞ OLMAMIŞ
 
Doğuş Yayın Grubu'nun patronu Ferit Şahenk'i arayan Başbakan Erdoğan olduğu iddia edilen kişi, kanal yöneticilerinin Yiğit Bulut'u NTV'ye çıkarmak istemediğini söylüyor. Şahenk'e bu konuda sitem eden Başbakan olduğu iddia edilen kişi, kanaldan görüştükleri arkadaşları Şahenk olduğu iddia edilen kişiye şikayet ediyor. "Bizim Yalçın'la görüşebilirler. Yiğit kendi görüşmüş programa çıkmak için olumlu dönüş olmamış" diyor. Başbakan olduğu iddia edilen kişi Şahenk'e durumun Gezi olaylarının farklı bir boyutu olduğunu, ülkeye yönelik ciddi bir operasyon olduğunu söyleyerek çalışanlarında omurgalı tipler olması gerektiğini belirtiyor.
 
"BİZ YALÇIN AKDOĞAN'LA ORGANİZE EDELİM"
 
Başbakan olduğu iddia edilen kişi konuşmasının devamında, Yiğit Bulut'un hazırlıklarından dolayı ekrana çıkmasının iyi olacağını, bu konuyu Yalçın Akdoğan'ın konuştuğunu ancak çalışanların yapılan yayınlardan dolayı şuan baskı altında olduklarını söyleyerek konuya sıcak bakmadıklarını söylüyor. Bu konuşma üzerine Ferit Şahenk'e ait olduğu iddia edilen ses, Başbakan olduğu iddia edilen sese "İzin verirseniz bu konuyu Yalçın Akdoğan'la organize edelim" diyor.
 
ŞAHENK'İN ARDINDAN DANIŞMANLA DEĞERLENDİRME
 
Aynı ses kaydında yer alan 2. görüşme iddiaya göre; Başbakan ile danışmanı Yalçın Akdoğan arasında geçiyor. Başbakan olduğu iddia edilen kişi Akdoğan olduğu iddia edilen kişiye NTV'de kiminle temas halinde olunacağını soruyor. Bu soru karşısında Akdoğan olduğu iddia edilen kişi, NTV'de yetkili bir isimle görüştüğünü ve o yetkili isimin yapılan yayınlardan dolayı izleyecilerden çok tepki aldıklarını söyleyerek kendilerini savunduklarını anlatıyor.
 
"ŞAHENK'İ ARAYACAĞIM"
 
Akdoğan olduğu iddia edilen edilen kişi, Demirören grubunu örnek göstererek, "Onlar da Demirören grubu gibi iyi yayın yaptıklarını düşünüyorlar." diyor. Akdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses konuşmanın devamında, Yıldırım Bey dediği kişinin randevu istediğini ancak kendisinin randevu vermediğini ve iyi yayın yaptıklarını düşündüklerini anlatıyor. Ses kaydına göre Akdoğan aksine kendilerinin onlara kızgın olduğunu söylediğini belirtiyor. Başbakan olduğu iddia edilen kişi de Ferit Şahenk'i arayacağını ve ona gerekeni söyleyeceğini belirtiyor.

Yapılan bu görüşmelerin ardından Yiğit Bulut 21 Aralık 2013 günü NTV’de yayınlanan bir programa davet ediliyor. 

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 11.03.2014 10:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol