MİTİNGLERDE KİM NE KALABALIK TOPLADI? İŞTE SONUÇ...

Seçime günler kala partiler son mitinglerini yapıyor... Emniyet sürpriz beklenen illerde katılım rakamlarını belirledi. Bu rakamlara şoke olacaksınız!

07 Haziran 2011 Salı 16:34
MİTİNGLERDE KİM NE KALABALIK TOPLADI? İŞTE SONUÇ...

 Seçime günler kala partiler son mitinglerini yapıyor. Emniyet'e göre İstanbul, İzmir ve Diyarbakır'da miting yapan Ak Parti, CHP ve MHP'nin katılım rakamları da belli oldu.

- İSTANBUL -

AK Parti, CHP ve MHP İstanbul mitinglerini yaptı. Üç parti de mitinglerini Zeytinburnu'ndaki Kazlıçeşme meydanında yaptı. Aynı anda 500 bin kişinin biraraya gelebildiği meydanda şimdiye kadarki en büyük kalabalığı AK Parti'nin topladığı ortaya çıktı. CHP'nin 1 milyon kişi iddiaları ise yalanlandı. Emniyet kaynaklarına göre, İstanbul'da 1 milyon kişiyi alabilecek büyüklükte bir alan yok. Kazlıçeşme meydanında yapılan mitinglerdeki katılımı helikopter vasıtasıyla tespit eden Emniyet kesin rakamları açıklayarak tartışmalara son noktayı koymuş oldu.

İŞTE EMNİYET'E GÖRE KESİN RAKAMLAR:

AK PARTİ - KAZLIÇEŞME: 400 BİN

CHP - KAZLIÇEŞME: 82 BİN

MHP - KAZLIÇEŞME:16 BİN

- İZMİR -

Şimdiye kadar İzmir Gündoğdu Meydanı'ndaki en büyük kalabalığı CHP eski lideri Deniz Baykal 2007 seçimlerinde topladı. Baykal'ın mitingine 200 bin kişi katıldı. 12 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi İzmir Gündoğdu Meydanı'nda miting düzenleyen Başbakan Erdoğan ise kendi rekorunu kırdı. AK Parti İzmir mitinginde CHP lideri Kılıçdaroğlu'na büyük fark attı.

İŞTE EMNİYET'E GÖRE KESİN RAKAMLAR:

AK PARTİ - GÜNDOĞDU MEYDANI: 140 BİN

CHP - GÜNDOĞDU MEYDANI: 45 BİN

- DİYARBAKIR -

Seçimlerde sonucu en fazla merak edilen illerden birisi de Diyarbakır. Başbakan Erdoğan'ın büyük önem verdiği Diyarbakır mitingi, terör örgütü ve BDP'nin tehditlerine rağmen gerçekleştirildi. Erdoğan'ın " Sivas'ın doğusuna geçemiyorlar" sözü ile eleştirdiği CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Devlet Bahçeli de uzun bir aradan sonra ilk kez Diyarbakır'da miting yaptılar.

İŞTE EMNİYET'E GÖRE KESİN RAKAMLAR:

AK PARTİ - İSTASYON MEYDANI: 40 BİN

CHP - İSTASYON MEYDANI: 4 BİN 500

MHP - İSTASYON MEYDANI: 5 BİN


Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
faruk yıldırım 2011-06-10 13:04:27

emniyet genel müdürlüyümü yoksa akp genel müdürlüyü verilerimi ben hem chp ,akp ve mhp nin izmirde yaptığı mitinglere gittim
emniyet müdürlüyü yanlı davranmıştır başka bir şey diyemeyeceyim açaba bu arada akp nin il dışından getirdiği araçlarıda not ettimi izmir gündoğduda