MHP TARİHİNDE BİR İLKE İMZA ATACAK...

MHP seçim sonrası ilk MYK toplantısını yapacak. Boş üyeliklere yeni atamaların yapılacağı toplantıda bir ilk de yaşanacak...

18 Haziran 2011 Cumartesi 11:44
MHP TARİHİNDE BİR İLKE İMZA ATACAK...

 Kaset skandallarının ardından 15 kişilik Başkanlık Divanı'nın 9 üyesini kaybeden MHP'de yeni yönetimi oluştrumak için düğmeye basıldı. Seçim sonrası ilk toplantısını yapacak olan Merkez Yürütme Kurulu'nda seçim sonuçları değerlendirilecek, boş üyeliklere atama yapılacak. Sürpriz 42 yıllık MHP'de ilk kez bir kadının Divan üyeliğine seçilmesi olacak.


MYK'dan seçilecek üyelerle oluşacak Başkanlık Divanı'nda iki ön koşul aranacak. Birincisi seçilecek üyelerin Ankara'da ikamet edip etmediklerine bakılacak. İkinci ön koşul ise Meclis'te görev alacak milletvekilleri, Başkanlık Divanı'na alınmayacak.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, yarın önce il başkanlarını toplayarak durum değerlendirmesi yapacak, ardından MYK üyeleriyle bir araya gelecek. Toplantıda seçim sonuçları masaya yatırılırken, başkanlık divanına da üye seçimi gerçekleştirilecek. 

TOPÇU DİVANA'A GİREBİLİR

MHP kulislerinden yansıyan bilgilere göre Ankara Milletvekili Zühal Topçu'nun Bahçeli'nin A takımına girmesine kesin gözüyle bakılıyor. Topçu, seçilmesi halinde 42 yıllık partinin ilk kadın Başkanlık Divanı üyesi olacak.

Ayrıca İstanbul Milletvekili Atilla Kaya, Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Kırıkkale'de seçilemeyerek büyük şaşkınlık yaratan Osman Durmuş ve eski Yenimahalle belediye başkan adayı Yaşar Yıldırım'ın da genel başkan yardımcılıkları görevine seçilmeleri bekleniyor.Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol