banner1697

MESELE MEMLEKET MESELESİ DEĞİL İKTİDAR HIRSI

Türkiye’nin dar ve oligarşik bir yapı tarafından yönetildiğini belirterek AK Parti’den istifa eden eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hizmet Hareketi’ni hedef alan Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulundu.

MESELE MEMLEKET MESELESİ DEĞİL İKTİDAR HIRSI

Türkiye’nin dar ve oligarşik bir yapı tarafından yönetildiğini belirterek AK Parti’den istifa eden eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Hizmet Hareketi’ni hedef alan Başbakan Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilerde bulundu.

24 Mart 2014 Pazartesi 12:08
MESELE MEMLEKET MESELESİ DEĞİL İKTİDAR HIRSI

 Çekmeköy’de düzenlenen Ordulular buluşmasında konuşan Şahin, meydanlardaki cezbeden dolayı  helal ile haramın birbirine karıştığına dikkat çekti. “İhtiras, iktidar hırsı, dünya hırsı insanları bu kadar kendinden geçirmemelidir. Mesele memleket meselesi ise âmennâ ama öyle olmadığı çok açık seçik. Mesele kişisel; iktidar, ihtirastan ibaret.” dedi. Başbakan’a, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden beri yol arkadaşlığı yapan Ordu Bağımsız Milletvekili Şahin, Taraf Gazetesi’nin 2009’daki ‘AK Parti ile Gülen’i bitirme planı’ manşetine atıfta bulunarak  şunları söyledi: “Söz konusu haberde yan yana olacaksın ama bugün mitralyözlerle, bütün silahlarınla karşı karşıya gelip savaşacaksın. Siyasetin tarihinde de, sosyal hayatın, medeni hayatın tarihinde de böyle bir şey yok.”

 
CHP Çekmeköy İlçe Teş-kilatı’nın düzenlediği Ordulular buluşmasında konuşan Şahin, Hizmet Hareketi’ni hedef alan Başbakan Erdoğan’ın içinde bulunduğu ruh hali ve asıl niyeti konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Şahin’in, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı döneminden beri yol arkadaşlığı yaptığı Erdoğan hakkındaki tespitleri şöyle:
 
Helal-haram birbirinin yerini aldı: “Meydanlarda bir cezbe havası var, bir heyecana kapılmışlık var. O kadar heyecana kapılmışlık ki, bazen şehirlerin adları, bazen liderlerin adları, bazen helaller, bazen haramlar birbirinin yerini almakta. Ağızdan çıkanı maalesef kulaklar duyamamaktadır. Bu kadar cezbeye gelmeye gerek yok. Ancak Allah aşkı insanları bu kadar cezbeye getirirse makul görülebilir, mazur görülebilir ve anlaşılır. İhtiras, iktidar hırsı, dünya hırsı insanları bu kadar çileden çıkarmamalı, bu kadar da kendinden geçirmemelidir. Mesele memleket meselesi ise amenna ama öyle olmadığı çok açık seçik gözüküyor. Mesele kişisel, mesele iktidar, mesele ihtirastan ibaret.”
 
Siyaset tarihinde bir örneği yok: “12 Haziran 2009 tarihli Taraf Gaze-tesi’nin attığı başlıkta ‘AK Parti ile Gülen’i bitirme planı’ adıyla yayımlanan haberde yan yana olacaksın ama bugün mitralyözlerle, bütün silahlarınla karşı karşıya gelip savaşacaksın. Bir siyasi parti olmayan sosyo-kültürel bir kurumu devletin imkânlarıyla, gücüyle karşına alıp ona adeta savaş açacaksın, açma bir tarafa büyük savaşın haberini, büyük taarruzun haberini bugünden vereceksin. Böyle bir şey yok. Siyasetin tarihinde de yok, Allahu a’lem sosyal hayatın, medeni hayatın tarihinde de böyle bir şey yok. Buralarda akıllar, izanlar, vicdanlar sanki tatile çıkmış gibi duruyor. Uyarılar geliyor. Muhalefetten geliyor dinlenmiyor, akil insanlardan geliyor dinlenmiyor, medyadan geliyor dinlenmiyor. Bari ben tarafsızım inşallah dinlenir, inşallah duyulur.
 
Kin ve nefretle bir yere varılmaz: “Kin, nefret, intikam ve öç duygusuyla yola gidilmez, bir yere varılmaz. Bu memleketin bir tane ‘Öcalan’ı vardı, ama bir tane de ‘öç almak için yola çıkmış’ birine ihtiyacı yok. Öcalan’ın temsilcileri her hafta, şimdi her gün, her saatte bu memleketin birliği, bütünlüğü, üniter yapısı ve vatan bütünlüğü üzerinde, devlet bütünlüğü üzerinde pervasızca ileri geri konuşuyorlar. İşte belki ben burada cezbeye gelebilirim, bu noktada cezbeye gelinebilir ama bu noktada sus pus olacaksın.”
 
Hükümet, özerklik seslerini duyuyor mu?: Öcalan’ın temsilcilerinden birisi ‘Kürdistan’ın özerkliğinin yeni durumu 30 Mart’tan sonra değerlendirilecek.’ diyor. Duyuyor musun iktidar, duyuyor musun hükümet? Millet duydu ve milletimiz bunun gereğini, takdirini yapacaktır, yapmaktadır. Bu sözlere kulak tıkayamaz bu ülke, 22 milyon kilometrekarenin, Osmanlı İmparatorluğu’nun bugüne dönüşümü, Türkiye Cumhuriyeti’ne dönüşümü bir dünya projesiydi.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 24.03.2014 12:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol