Melih Gökçek'ten Canlı Yayında FETÖ İtirafı!

Tarafsız Bölge programına konuk olan Melih Gökçek'in Ahmet Hakan ile diyaloğu dikkat çekti.

01 Aralık 2021 Çarşamba 22:46
Melih Gökçek'ten Canlı Yayında FETÖ İtirafı!

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, mevcut başkan Mansur Yavaş'ı kötülemek isterken canlı yayında bomba bir itirafta bulundu.

Mansur Yavaş'ın kendisine muazzam bir avukat ve medya ordusuyla saldırdığını ifade eden Gökçek, "Yani bu tabii ki sadece Mansur'un idaresiyle olan bir iş değil. Benim belediyede geçmişten kalan bol miktarda FETÖ'cü var. Onların Mansur'a yapmış olduğu bir baskı var" dedi. Gökçek, "Niye temizlemediniz onları" sorusunu ise "Temizledim. Bir kısmı döndü. Bir kısmı da yeni kendisi aldı" diyerek yanıtladı.
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CNN Türk ekranlarında yayınlanan Tarafsız Bölge programında gazeteci Ahmet Hakan ve kamuoyu araştırmacısı Hakan Bayrakçı'nın sorularını yanıtladı. Ahmet Hakan ile Melih Gökçek arasındaki bir diyalog sosyal medyanın gündemine oturdu.

"BANA MUAZZAM BİR SALDIRI VAR"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından kendisine muazzam bir avukat ve medya ordusuyla birlikte çok ciddi olarak saldırı yapıldığını ifade eden Gökçek, Ahmet Hakan'ın "Peki sizin avukat ordunuz yok mu?" sorusunu şu şekilde yanıtladı:

"Yok. Birkaç avukatım var. Öyle ordu olarak kabul edilemez. Ama benim onun gibi medyam falan yok. Benim medyam sosyal medya"

"BENİM BELEDİYEDE GEÇMİŞTEN KALAN BOL MİKTARDA FETÖ'CÜ VAR"

Sonrasında Ahmet Hakan'ın Mansur Yavaş'a yönelik olarak "Devr-i sabık yaratmaya mı çalışıyor?" sorusuna yanıt olarak Gökçek, "Kesinlikle. Yani bu tabii ki kendisinin sadece Mansur'un idaresiyle olan bir iş değil. Benim belediyede geçmişten kalan bol miktarda FETÖ'cü var. Onların özellikle Mansur'a yapmış olduğu bir baskı var." dedi.

"NİYE TEMİZLEMEDİNİZ ONLARI"
Hakan'ın "Bir dakika. Sizin dönemden kalma mı?" tepkisine "Tabi tabii" yanıtını veren Gökçek, "Niye temizlemediniz onları?" sorusuna karşılık ise "Temizledim. Bir kısmı döndü. Bir kısmı da yeni kendisi aldı. Ne yapabilirim? Bunlar mesela benim hakkımdaki iddialarımın pek çoğunun dosyasını onlar hazırlayıp veriyor" dedi.

yuzdeyuzhaber





Son Güncelleme: 01.12.2021 22:49
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol