MEĞER AK PARTİ VE ERDOĞAN'A NELER SÖYLEMİŞ NELER?

AKP’ye geçmeye hazırlanan DP eski Genel Başkanı Süleyman Soylu, neler söylemiş neler? Başbakan padişah olmak istiyor, Bu hükümete zıkkımın kökünü göstereceğiz, At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez ve dahası...

16 Ağustos 2012 Perşembe 16:24
MEĞER AK PARTİ VE ERDOĞAN'A NELER SÖYLEMİŞ NELER?

 -    Başbakan padişah olmak istiyor

-    Bu hükümete zıkkımın kökünü göstereceğiz
-    Hükümet yolsuzluk çukurunun içinde
-    Başbakan rantın babasını getirdi
-    At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez
AKP’ye geçmeye hazırlanan Demokrat Parti eski Genel Başkanı Süleyman Soylu siyasette ‘’Dün, dündür, bugün bugündür’’ anlayışını da gözler önüne serdi. Soylu, DP Genel Başkanı olduğu dönemde Başbakan Erdoğan’ı ‘’Padişah olmak istiyor’’ diyerek suçladı. Hükümetin yolsuzluk çukurunun içinde olduğunu söyledi. ‘’At üzerinde duramayan ülkeyi de yönetemez. Bu hükümete zıkkımın kökünü göstereceğiz’’ diyen Soylu şimdi AKP’de politika yapacak.
AKP MKYK toplantısından sonra Soylu’nun partiye katılımı konusunda olumlu görüş açıklanırken, DP eski Genel Başkanının özellikle yerel seçim sürecinde AKP’ye demediğini bırakmadığı belirlendi. Soylu çeşitli tarihlerde AKP iktidarına karşı sert söylemlerde bulunarak şunları söyledi:
20 NİSAN 2008: İZMİR ALİAĞA: Türkiye'nin 1923'ten 2002 yılına kadar 220 milyar dolar borcu vardı. AKP iktidarıyla birlikte bu borç 6 yılda 260 milyar dolar daha artarak 480 milyar dolara ulaştı.
Bu ülkenin herkese çatan ve kaos yaratan bir Başbakanı var ki, akşam evine gittiğinde karısına ve çocuklarına boynu bükük kalan esnafın, çiftçinin yerine kendini koymuyor. Kendisi evindekilerin yüzüne nasıl bakıyor. AKP iktidarından önce işsizlik yüzde 6'ydı bugün 11.3'e çıktı. Başbakan at üstünde durmayı nasıl beceremediyse, ülke yönetmeyi de aynı şekilde beceremedi.
10 ARALIK 2008: İZMİR: 29 Mart yerel seçimlerinde halk AKP hükümetine sarı, DP ise kırmızı kart gösterecek. AKP hükümeti, yanlış ekonomi politikası sonucu bayramları da millete zehir etti. İnsanlarımız gülmeyi unuttu. Beceriksizlik ve yetersizlikle, Türkiye'yi krizle karşı karşıya bıraktılar. Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye’de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır.
25 ŞUBAT 2009 KOCAELİ:  Halk 29 Mart’ta hükümete zıkkımın kökünü gösterecek… Her üç gençten birisi işsizlik girdabı içinde. Son 5 ayda 650 bin insanımız işsiz kaldı. Fabrikalar kapanmış, vergisini, elektrik, doğalgazını ödeyemeyen esnaf kepenk kapatıyor. Bu hükümet 6.5 yılda 220 milyar dolar borçtan 507 milyar dolar borca çıkarttı. 
25 ŞUBAT 2009 DERİNCE: Yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyen hükümet, Türkiye’yi yolsuzluk çukuru içine batırdı. Tüyü bitmemişin hakkını yedirmeyeceğim dediler. Her gün tüyü bitmemiş yetimin üzerinden siyaset yapıyorlar. Bu ülkeyi rant ülkesi yapmayacağım dedi sayın Başbakan, rantın babasını getirdi. Bunlar yarım doktor, yarım hoca. 
14 MART 2009 KASTAMONU:  Seçim sürecinde Türkiye'de çok manidar işler oluyor. AKP mensupları uzun zamandır genel başkanları ve başbakanlarını, Başbakan da kendisini padişah olarak görmek istiyor. Ülkemizde sadaka kültürü var. Türkiye’de 3 kişiden biri fukaralık sınırının altındadır. Eleştirilmesi gerekenler  insanları bu duruma düşüren hükümettir. (Gazeteport)

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol