banner1700

KIYAFETLERI 'GAY' MODACIDAN...

Köşk’ün yeni First Lady’si Emine Erdoğan'ın kıyafetleri, gay modacı Tanju Babacan'a emanet.

15 Eylül 2014 Pazartesi 11:44
KIYAFETLERI 'GAY' MODACIDAN...

 Muhafazakar yayın çizgisindeki “Aysha” adlı kadın dergisinin bu ayki sayısında kapak konusu, Köşk’ün yeni First Lady’si Emine Erdoğan’dı. “First Lady Emine Erdoğan” başlıklı kapakta Emine Erdoğan’ın doğumundan genç kızlığına, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile tanışmasından bugününe kadar yaşadıkları anlatıldı.

Kapak yazısının hemen ardından Emine Erdoğan’ın modacılarından biri olan Tanju Babacan ile röportaj yer alıyor. Gay modacı Tanju Babacan, bir süre önce muhafazakarlığa yönelmişti. Cinsel tercihleri nedeniyle, kararını verdiği radikal dönüşümün özellikle camiye alışma konusunda kendisini zorladığını röportajında anlatan Babacan, Emine Erdoğan ile birlikte çalıştıklarını söylüyor.

Babacan, “Emine Erdoğan Türkiye’nin First Lady’si oldu. Ona özel kreasyon hazırlıyor musunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Evet, hanımefendi ile çalışıyoruz. Kendisi beni ağırladı, birlikte bir çalışmamız var. Bu sorunuza bu kadar cevap vermek istiyorum. Giyim insanların şahsına özeldir. Meşrebinizin ve lezzetinizin uyması önemlidir. Herkesin kendine has bir tarzı vardır.”

Aylık dergi Aysha Köşk’teki tören öncesi hazırladıkları sayıda, “Fisrt Lady olarak sizin kreasyonunuzu giyecek mi Köşk’e çıkarken?” sorusunu yöneltiyor. Babacan bu soruya ise “Hanımefendi bugüne kadar birçok tasarımcıyla çalışmıştır. Bizim tasarımımız da gardırobunda olacaktır. Neyi giyer, neyi giymez kendilerinin tekelinde kalmış bir durumdur” şeklinde yanıt verdi.  

YALAN DOLU ÖRTÜNME HİKÂYESİ

Dergide, Emine Erdoğan’ın hayatının anlatıldığı yazıda ise tesettüre girme kararına ilişkin yanlış bilgiler verilmesi dikkat çekiyor. Dergide şu ifadeler yer alıyor:

“Emine Gülbaran’ın (Gülbaran kızlık soyadı) 15 yaşındayken tesettürü düşünmeye başladığı biliniyor. O sıralarda bulunduğu çevre tesettürlü kadınlara sıkça rastlanmıyor. İstanbul gibi koca bir şehirde, başı kapatmanın çok da itibar görmediği bir ortamda, tesettürü tercih etmenin kolay olmayacağının farkında.”

Daha sonra Emine Erdoğan’ın İdealist Kadınlar Derneği’ne gitmeye başladığı ve 16 yaşında derneğin başkanı Şule Yüksel Şenler ile tanışmasıyla örtünme kararı aldığı iddia ediliyor.

Gülay Atasoy'un “Nasıl Örtündüler?” adlı kitabında ise; Emine Erdoğan'ın ağabeyinin zorlamasıyla tesettüre girdiğini ifade etmişti. Erdoğan o dönemi, “O kadar ki ağabeyim bana örtünmem gerektiğini söylediği zaman intihar etmeyi bile düşünmüştüm” diye anlatmıştı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 15.09.2014 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol