KILIÇDAROĞLU'NU BİLE TAKMADILAR...

Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nin açılışında bir vatandaş belediyenin yüksek asfalt parasını protesto etmek istedi. Belediyenin güvenlik görevlileri vatandaşı yaka paça dışarı çıkardı.

21 Mayıs 2012 Pazartesi 12:00
KILIÇDAROĞLU'NU BİLE TAKMADILAR...

 Nazım Hikmet Kültür Merkezi dün CHP lideri, CHP MYK üyeleri ve milletvekillerinin katılımıyla açıldı. Kılıçdaroğlu, “Bir çınarın altında mezarı fazla gördük. Bizim de Nazım’a borçlarımız var” dedi.

Törende konuşan Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yaptıklarını anlatması üzerine, “Bu kadar fazla iş yapma başkan, valla Silivri’ye gidersin sonra. Fethi Başkan 140 milyon borçla aldı, borcu bitirdi, bir de yatırımlar yaptı. Bir de başkasını düşünün metroyu yapamıyor, aciz durumda, perişan... Bakanlık diyor ki, ‘insaf metroyu ben yapayım’” diye konuştu. 
CHP’nin kökleşmesi için yerel yönetimlerin görevine dikkat çeken CHP lideri, “Türkiye aydınlığa çıkarma yolu yerel yönetim iyi hizmet vermekten geçer. İyi hizmet verirsek kök salarız, kök salmamız gerek, güçlenmemiz gerek. Yerel yönetim bunun önemli ayağıdır. Ben, başkan, hepiniz hep beraber çalışacağız” dedi.
Kültür Merkezi’ne Nazım Hikmet adının verilmesinin önemine dikkat çeken CHP lideri, şöyle konuştu:
“Burası Nazım Hikmet’in adını taşıyor. Nazım Hikmet demokrasi için, özgürlük için ağır bedeller ödedi. Kurtuluş Savaşı destanını en güzel o yazdı. Onunla üniversite yıllarında yasak kitaplarıyla tanıştık. Gizli gizli okurduk. Nazım özgür oldu ama öldükten sonra Anadolu'da bir çınarın altında mezarı fazla gördük, bizim de ona borçlarımız var. O eğer sadece bir Türkiye Cumhuriyeti değil dünya yurttaşı olarak saygıyla anılıyorsa şiiirleri saygıyla okunuyor. Belediye Başkanı da onun adını kültür merkezine verdi.”
YAPMAYIN DEDİ DURDURAMADI
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın konuşması sırasında bir vatandaş önce Kılıçdaroğlu’nun yanına gelerek kısa bir süre derdini anlattı. Kılıçdaroğlu’nun yanından ayrıldığı sırada, “Asfalt parası ne olacak asfalt parası...” diye bağırması üzerine Kültür Merkezi güvenlik görevlileri vatandaşı susturdu. Kılıçdaroğlu’nun gözleri önünde sert müdahalenin yapıldığı vatandaş, Kılıçdaroğlu’nun “yapmayın” demesine karşın yaka paça tören alanından uzaklaştırıldı. Bu gerginlik üzerine Yaşar, “Asfalt parasını mecburen alıyoruz. Bize ciddi bir katkısı yok. Bunu çözecek Belediye Meclisi değil, TBMM’dir” dedi.

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol