banner1700

KILIÇDAROĞLU'NA SERT İFADELER...

'Bir kereden birşey olmaz' sözü için tek kelime etmeyen Cumhurbaşkanı, bunu eleştiren CHP liderine sert ifadelerle yüklendi.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT İFADELER...

'Bir kereden birşey olmaz' sözü için tek kelime etmeyen Cumhurbaşkanı, bunu eleştiren CHP liderine sert ifadelerle yüklendi.

08 Nisan 2016 Cuma 16:20
KILIÇDAROĞLU'NA SERT İFADELER...

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Altunizade'deki İlahiyat Fakültesi Camii'nde kıldı. 

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisiyle ilgili sert sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, "Bunda yalan dolan, her türlü şey var. Akşam başka, sabah başka. Böyle bir tip, tipleme. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini korusun diyorum. Ve Cumhuriyet Halk Partisini de korusun diyorum" dedi. 

BAKAN DAVA ARKADAŞIMDIR
Kılıçdaroğlu ile ikili bir atışmaya girmek istemediğini söyleyen Erdoğan, "Şu anda bu zat bulunduğu makamın adamı değil. Ve bu zat siyaseti henüz öğrenemedi. Ben daha önce kendisi için 'çırak bile olamadı' demiştim. Gerçekten çırak bile hala olamadı. Çok çok buna yakışacak ifadeler var da, bu ifadeleri kullanmaya da edebim müsaade etmiyor. Ama geçen söyledim zaten, 'siyasi sapık' dedim. Niye dedim? Aile ve Sosyal Politikalar bakanımız benim, partimizin kuruluşundan itibaren dava arkadaşımdır. Onun inancı noktasındaki değerlerini, değerlendirmeye bu zatın ne ilmi, ne yaşamı, ne de siyasetteki yeri zaten el vermez" diye konuştu.

ALLAH TÜRK DEMOKRASİSİNİ BU TİPLERDEN KORUSUN
Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığına kasetle geldiğini söyleyen Erdoğan, "Eğer o kaset olayı olmasaydı, zaten o makama da gelemezdi. Kaldı ki bir başka yön. Sayın Baykal'ın yanından çıktıktan sonra, siz gazeteciler sorduğunuzda, 'hayır böyle bir adaylık falan düşünmüyorum' diyen kişi, ertesi gün de biliyorsunuz aday oldu. Bunda yayan dolan her türlü şey var. Akşam başka, sabah başka. Böyle bir tip, tipleme. Allah bu tiplerden Türk siyasetini, Türk demokrasisini korusun diyorum. Ve Cumhuriyet Halk Partisi'ni de korusun diyorum. Ama tek üzüntüm var. CHP'ye gönül vermiş, hanım kardeşlerimin Türkiye'de kadınlara karşı yapılmış bu hakareti, bu saygısızlığı aslında çok farklı değerlendirmeleri gerekirdi. Bunu değerlendiremedikleri için de ayrıca üzgün olduğumu söylemek isterim" dedi. 

ANAYASA MAHKEMESİNİN KARARI
Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanına yönelik hakaret suçunun iptaline ilişkin görüşme kararını hatırlatan bir gazeteciye yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu bir rutindir. Bu tür müracatlar da 10 gün içinde yanılmıyorsam, esasa girmenin kararını verir. Ondan sonra da yine yanılmıyorsam, 1 ay içerisinde de bunu görüşür, gereken cevabı verir. Olay bu rutinin işlemesidir" dedi. 

TERÖRE BULAŞANLARIN VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMASI
Bir soru üzerine, terör suçuna bulaşanların vatandaşlıktan çıkarılmasıyla ilgili sözlerine açıklık getiren Erdoğan, "Bunun hukukta 3 veya 4 tane versiyonu var. Bunlardan en ağır olanı budur. Çünkü bunlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına yakışanlar değil. Bunlar zaten kendileri için başka türlü bir vatansızlık veya başka tür vatandaşlık arıyorlar. Bunları oralara havale etmek lazım. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Türkiye'ye, Türk vatanına, Türk milletine ihanet olamaz. Bunlar bu millete, bu vatana, Türkiye Cumhuriyetine ihanet içerisindedirler. Bu ihanet içerisinde olanların da bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vasfını taşımalarını doğru bulmuyorum" diye konuştu. 

MKE GENEL MÜDÜRÜNÜN SUÇÜSTÜ YAKALANMASI
MKE Genel Müdürünün Milli Piyade Tüfeğinin sırlarını satmak üzereyken suçüstü yakalanmasıyla ilgili bir soruya da yanıt veren Erdoğan , "Bunlar tabi karakter meselesi, cibiliyet meselesi. Buna yok diyemeyiz. Buna benzer şeyler çıkabilir. Nitekim şuanda tutuklandı. İyiki böyle bir süreç işlemiş oldu. Buna benzer şeyleri heryerde bekleyebilirsiniz, olabilir. Temenni ederizki bunlar minimize olsun, hiç olmasın. Bu tabi çok çok üzücü bir olay. Böyle bir makama gelmiş bir insanın, kalkıpta böyle bir sırrı deşifre etmesi ve buna tevessül etmesi çok çok yanlış bir olaydır. Şimdi tabi artık yargı onunla ilgili gereğini yapacaktır" şeklinde konuştu
Özgür ALTUNCU - Cengiz ÇOBAN - Güven USTA - İSTANBUL

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 08.04.2016 16:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol