banner1700

'Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener de Tutuklanacak'

26 Eylül 2020 Cumartesi 15:48
'Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener de Tutuklanacak'

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, HDP’ye yönelik 2014’teki ‘Kobani olayları’ gerekçe gösterilerek 6 yıl sonra yapılan gözaltılara muhalefet liderlerinin ses çıkarması gerektiğini belirterek, aksi halde “önüne çıkan herkesi tutuklayabilecek olan bu iktidarın” Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener’i de tutuklayabileceğini söyledi.

Sosyal medya platformunda HDP'ye yönelik operasyona değinen Özkiraz, yapılanın hukuksuzluk olduğunu ve muhalefetin buna itiraz etmesi gerektiğini ifade etti.

“DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA LİSTE ‘KİMLERİ TUTUKLARLAR’ LİSTESİ HAZIRLADIM”
Özkiraz, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından iktidarın kimleri tutuklayacaklarını tek tek yazdığını söyleyerek, “O listede bugün tutuklu olan da gözaltında olan da, herkes vardı. Enis Berberoğlu da vardı. Şimdi yine söylüyorum Kemal Kılıçdaroğlu’nu da tutuklayacaklar, Meral Akşener’i de tutuklayacaklar. Artık hukuku savunun. HDP’yi falan savunmuyorsunuz, hukuku savunun. Bitmiş bir davada, AYM’nin hak ihlali verdiği bir davada belediye başkanı sabahın köründe evi basılarak nasıl gözaltına alır? Eğer bugün bu hukuksuzluklara ses etmezseniz, hepiniz tutuklanacaksınız. Eğer bugün bu hukuksuzluklara ses etmezseniz, hepiniz tutuklanacaksınız. Selahattin Demirtaş'ı, Ayhan Bilgen'i, Sırrı Süreyya Önder'i savunmuyorsunuz tamam ama hukuku savunun. Yoksa bakın söylüyorum; Meral Akşener de tutuklanacak, Kemal Kılıçdaroğlu da tutuklanacak, Mansur Yavaş da, Ekrem İmamoğlu da, Koray Aydın da tutuklanacak. Bunların iktidarına karşı kim varsa onlar da tutuklanacak." diye konuştu.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.09.2020 16:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol