Kılıçdaroğlu 'Kaçacaklar' Demişti, Ankara Dedikodu Kaynıyor!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, "Ankara dedikodu kaynıyor" diyerek kulislerin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "TURKEN" açıklaması üzerine hareketlendiği ifade etti.

28 Mayıs 2022 Cumartesi 12:17
Kılıçdaroğlu 'Kaçacaklar' Demişti, Ankara Dedikodu Kaynıyor!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay, “Değişim... Değişim!” başlıklı bir yazı  kaleme aldı.

Balbay bugünkü yazısında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin ABD’deki Türken Vakfı’na para aktardığına yönelik sözlerinin Ankara kulislerini hareketlendirdiğini ifade etti.

“Ankara dedikodu kaynıyor” diyen Balbay, “Güya ABD’nin yanı sıra Avustralya, Katar ve Hollanda’dan gayrimenkul alımı artmış” ifadelerini kullandı.

Balbay’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Siyasetin gündeminde partilerin birbirine yönelik hesapları önde. 

İktidar halkın sorunlarına çare bulma değil, halkı susturma arayışında. Basın kanununda yapılması planlanan değişikliklere ilişkin taslak tamamlandı, TBMM Başkanlığı’na sunuldu. AKP-MHP ortak yapımı olan değişikliklerin özü sosyal, dijital medya üzerinde de RTÜK benzeri bir kılıç oluşturmak. Bu hazırlık uzun zamandan beri gündemde. Erdoğan, son bir yıldır, “Gençlerin zehirlenmesine izin vermeyeceğiz” diye başlayıp sosyal medyaya çatıyor. 2021 sonbaharından bu yana iki üç taslak Saray’a gitti geldi. Sızan haberlere göre Saray, “Bu düzenleme bize de zarar verir, muhalefeti önleyecek yöntemler bulun” diye özetleyebileceğimiz gerekçelerle geri gönderdi. 

 Anlaşılan şimdi kıvamını buldular! 

Mesaj atmak, paylaşmak yasak değil, eleştirmek yasak!

CHP’nin bu hafta öne çıkardığı gündem ise iktidar gücünün başındaki kişilerin olası bir seçim yenilgisi sürecinde ülkeyi terk edeceği, ABD’ye yerleşeceği!

Kılıçdaroğlu bu durumu “kaçacaklar” diye özetledi. 

Memleketi bu hale getirenlerin yatacak yeri yok ama kaçacak yeri olur mu?

Kılıçdaroğlu’nun iddialarına koro halinde yanıt verenler, “Bunlar yalan” demiyor. “Büyük bir devlet büyüğüne bunlar nasıl söylenir” diyor.

Ankara dedikodu kaynıyor. 

Güya ABD’nin yanı sıra Avustralya, Katar ve Hollanda’dan gayrimenkul alımı artmış.

PARALARI OĞLUN BİLAL GÖNDERİYOR...

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik peş peşe paylaşımlar yapmıştı. Paravan vakıf iddiaları için bu kez isim de veren Kılıçdaroğlu, “Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir” demişti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından bir dizi ‘TURKEN’ paylaşımı yaptı. “Erdoğan, aile içinde anlaşırsınız ve çıkar milletimize doğruları söylersiniz diye bekledim ama görüyorum ki sen, davalarla algı yaratma peşindesin. O zaman ortamı daha fazla bulandırmana izin vermeden, herkesin zaten artık bildiğini buradan da söyleyeyim,” diyerek söze giren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetmişti:

“Bu vakıflar üzerinden paraları transfer ettiren, oğlun Bilal Erdoğan. Parayı alan tarafta ise kızın Esra Albayrak var. Kardeş kardeş vakıflar yönetiyorlar, para transfer ediyorlar birbirlerine. TURKEN paravan bir vakıftır, amacı ABD’ye servet ve insan transferidir.

Güya yurt yapıyorlarmış. Nerede yapıyorlar devasa plazayı? Manhattan’da. ABD’nin en pahalı finans merkezinde. Finans merkezine yapılan bu ultra lüks bina bittiğinde kime ait olacak? Türkiye’ye mi ait olacak, yoksa paravan vakfa mı? Bu vakıf kimin Erdoğan?

“AİLE ÜYELERİN PARALEL HAYAT KURMA PEŞİNDE”
Aynı paravan kurum, çiftlik de satın alıyor. Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan? Senin dava açmanı bekliyordum, öncelikle kara para merkezi haline getirdiğin bu vakıfların bu devasa paraları nereden aldıklarını açıklamalarını isteyeceğim o davada.

Ayrıca 2021-2022 yıllarında ülkemizden bu paravana daha ne kadar para transfer edildiğini de soracağım. Malum bu bilgiyi hala gizliyor senin paravanlar. Erdoğan, aile üyelerin paralel hayat kurma telaşı içindedirler. Şimdi kurmaylarını ara ve bu akşam aHaber’e koşmalarını söyle.

Buradan “Bu da rakam mı ki” diyen aklıevvellere sesleniyorum: Milletten çalınan 1 kuruş bile rakamdır ve haramdır! Ayrıca paylaşmamın sebebi yolsuzluğa dikkat çekmek değildir -zaten onu herkes biliyor-, amacım bir para kaçırma sistemini ifşa ederek çalışamaz hale getirmektir.

Bu paravan vakıflarla bir sistem kurulduğunda zaten rakamlar kaçınılmaz şekilde devasa hale gelir. Bu yüzden sistemi anlamak gerekir. 1 Lira’nın dahi çalınmasını önleyebilirsem, ben bununla gurur duyarım.

Son olarak şunu söylüyorum: İnsanımıza tepeden bakmaya son verin, insanımız o 1 Lira’ya bile muhtaç hale getirilmiştir. Bu milletin fakir fukarasından utanın. Utanın ve uyanın.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 28.05.2022 12:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol