banner1697

İŞTE O MESAJ!

Sarfettiği nefret dolu sözler ve bedduayla aylarca gündemi meşgul eden Fethullah Gülen, bu kez paralel medyaya bakın hangi mesajı verdi.

İŞTE O MESAJ!

Sarfettiği nefret dolu sözler ve bedduayla aylarca gündemi meşgul eden Fethullah Gülen, bu kez paralel medyaya bakın hangi mesajı verdi.

26 Eylül 2014 Cuma 14:02
İŞTE O MESAJ!

 Fethullah Gülen, bugün yayınlanan konuşmasında ilginç bir üslupla paralel medyaya seslendi, "karşı tarafta" gördüğü kesime de hakarete varan göndermelerde bulundu.

Cemaat'in tabanına "vites değiştiriyoruz" diyen Gülen, Cemaat medyasına ise "yumuşuyoruz" mesajı verdi.

Suçu Tabana Attı: İbadetlerde Gevşek Davrandıysanız...

Başlarına gelen "musibet"lerin sorumluluğunu Cemaat'in tabanına yükleyen Gülen, tüm olanların ibadetlerde gevşek davranılmış olmasından dolayı olmuş olabileceğini vurguladı, aylardır sergilediği kendi tutumu hakkında ise en küçük bir özeleştiride bulunmadı, "haramzadeler, firavun, karun" gibi iftira ve hakaret dolu tanımlamalardan, beddualardan hiç söz etmedi.

Yumuşak Moda Geçiyoruz
Fethullah Gülen, Zaman Gazetesi başta olmak üzere, aylardır hakaret, iftira ve şantaj içerikli yayın yapan cemaat medyasına seslenerek "yumuşak mod"a geçilmesi gerektiğini söyledi.

Sergiledikleri nefret söyleminin, iftiraların ve hakaret dolu yayınların Cemaat'i iyice köşeye sıkıştırdığını, insanların kendilerinden iyice uzaklaştırdığını farkeden Gülen, üslup değişkliği talimatını şöyle verdi:

Ben Hiç Öfkelenmiyorum(!)

Şimdi bizim arkadaşlara mülayemet düşüyor. Ben hiç öfkelenmiyorum, hiç kızmıyorum. Önemli olan size çuvaldız batırdıklarına öfkelenmemek.

Madem bir mazlumiyet var, değerlendirilecek bir şey var. Hep yumuşaklıkla anlatmak. Zift atanlara karşı, okunuzun ucuna gül takın, gerin yayınızı, onlara gül atın. Hırçınlıkla size davrananlara bence siz gül yağı serpiştirin, her taraf ıtır çarşısı gibi gül kokularıyla tütüp dursun.

Dakikalar İçinde Yeni Taktiği Bertaraf Etti, Hakaret Moduna Geçti

Cemaat mensuplarına bu sözlerle "yumuşak olun" tavsiyesinde bulunan Gülen, sohbetinin sonlarında bizzat kendisi hakaret yolunu seçti. Bazı medya kuruluşlarına "zift saçıyorlar" diyen Gülen, "bırakın havlasınlar" ifadesini kullanarak yeni stratejiyi dakikalar içinde çökertmiş oldu.

Telekulakçıları ve Taltifçileri Hz. Aişe Ve Evliyalara Benzetti

Gülen'in ayrıca, taltif ve dinleme operasyonlarında tutuklanan paralel polisleri Hz. Aişe ve evliyalara benzetmesi de şaşkınlıkla karşılandı.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 26.09.2014 14:06
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol