banner1697

İŞTE CHP'NİN SEÇİM VAADLERİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında olağanüstü toplanan CHP MYK’da 2015 seçim stratejisi masaya yatırıldı.

İŞTE CHP'NİN SEÇİM VAADLERİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında olağanüstü toplanan CHP MYK’da 2015 seçim stratejisi masaya yatırıldı.

27 Ocak 2015 Salı 13:55
İŞTE CHP'NİN SEÇİM VAADLERİ!

 Halka dokunacak sosyal projelere ağırlık verilmesi kararını alındığı MYK’da, seçim stratejisinin “aş, iş, özgürlük” ilkesi üzerine kurulması eğilimi ağırlık kazandı. 4 saat süren toplantıda MYK üyelerinin yanı sıra CHP Lideri’nin baş danışmanları da hazır bulundu.

Habertürk'ten Düzgün Karadaş'ın haberine göre; toplantıda seçim bildirgesinin 4 ana başlık üzerinde kurulması fikri ağırlık kazandı. Bu başlıklar şöyle sıralanıyor:

1- AİLE SİGORTASI GENİŞLEYECEK:  CHP’nin bir önceki seçimlerde ana silahı olarak öne çıkan aile sigortasının 2015 seçimlerinde de sosyal yardımları kapsayacak şekilde genişletilmesi ve kullanılması kararı alındı. Bu çerçevede TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlara çok ucuz konut üretmesi, dar gelirli vatandaşlardan birçok alanda vergi alınmaması, kömür yerine doğalgaz yardımı yapılması gibi seçenekler masaya yatırıldı.

2- İŞSİZLİĞİ ÖNLEYECEK PROJELER: Seçim bildirgesinde öne çıkan ikinci başlığı “işsizliği önleyecek projelere ağırlık verilmesi” oluşturdu. Ayrıca madenciler, emekliler, engelliler, üniversite öğrencileri ve mezunlarının sorunları ve çözüm önerileri de bildirgede yer bulacak.

3- ÖZGÜRLÜK CHP İLE GELECEK: CHP’de seçim bildirgesi için ana omurgalarından birisini ise ‘yaşamın her alanında özgürlük’ oluşturacak. Bu çerçevede iş yaşamından eğitim yaşamına, Kürt sorunundan azınlıkların yaşandığı sorunlara, hemen her konuda özgürlük ve demokrasi vurgusuna dikkat çekilecek.

4- YOLSUZLUK VE ŞEFFAF YÖNETİM: Seçim bildirgesinin dördüncü ana omurgasını yolsuzluklarla mücadele ve şeffaf yönetim oluşturacak. CHP, milletvekili aday adaylarının tümüne etik sözleşme imzalatacak. Ayrıca iktidara gelinmesi durumunda yolsuzluklarla mücadele konusunda atılacak adımlar sıralanacak.

NİSAN AYINDA AÇIKLANACAK

Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda, seçim bildirgesine alınacak konuların başlıkları belirlenecek. CHP seçim bildirgesinin nisan ayının ilk haftasında açıklanması planlanıyor.

yuzdeyuzhaber

Son Güncelleme: 27.01.2015 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol