banner1700

'IŞİD, AKP'NİN GAYRİMEŞRU ÇOCUĞUDUR'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, IŞİD'in Kobani'ye saldırısının yurt genelinde protesto edilmesi sırasında çıkan olaylar ile ilgili basın açıklaması yaptı.

08 Ekim 2014 Çarşamba 14:33
'IŞİD, AKP'NİN GAYRİMEŞRU ÇOCUĞUDUR'

 Kurban Bayramı'nda IŞİD her türlü vahşete devam ettiğini belirten Özkes, " IŞİD Kobani'de, AKP Türkiye'de kan döktü. Bonzai nasıl AKP ürünü ise IŞİD de AKP'nin mahsuldür. Işid AKP'nin gayrı meşru çocuğudur. AKP kendine Müslüman olarak para işlerini idare ediyor.Hani analar ağlamayacaktı? AKP bayramda dahi anaları ve babaları ağlattı. 16 insan hayatını kaybetti. Onlarca yaralı var. Birçok ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi" dedi.

CHP'li İhsan Özkes'in açıklaması, şu şekilde: "Maalesef bayram, bayram olarak geçmedi. Bayram hiç de yaşanmaması gereken şekilde yaşandı. Bunun en önemli nedeni savaş tezkeresinin bayramdan önce çıkartılmış olmasıydı. Tezkere bayramdan sonra çıkartılabilirdi. Bayram, adeta AKP iktidarı tarafından yangın yerine çevrildi. Mübarek Kurban Bayramı'nda IŞİD her türlü vahşete devam etti. IŞİD Kobani'de, AKP Türkiye'de kan döktü. Bonzai nasıl AKP ürünü ise IŞİD de AKP'nin mahsuldür. Işid AKP'nin gayrı meşru çocuğudur.

AKP kendine Müslüman olarak para işlerini idare ediyor.Hani analar ağlamayacaktı? AKP bayramda dahi anaları ve babaları ağlattı. 16 insan hayatını kaybetti. Onlarca yaralı var. Birçok ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Işid'in kullandığı mühür Hz. Muhammed'in mührü değildir. Hz Muhammed'in orijinal mühründe peygamberimizin adı yukarıda, ortada resul en altta da Allah'ın adı yazılıdır. Daha sonra çıkan mühür ise sonradan kullanılmaya başlamıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı Işid'in ortaya çıktığı 2013 yılının Kutlu Doğum Haftası'nda dağıttığı not defterinde bu mühür kullanılmıştır. 25 yıldır Kutlu Doğum Haftası'nı kutlayan Diyanet neden tam da Işid'in ortaya çıktığı bir dönemde bunu kullanmıştır, meseleyi taktirlerinize bırakıyorum.

AKP Işid'e dokunamaz. AKP hem iç hem de dış politikada çökmüştür. 12 Eylül'ün 28 Şubat'ın ürünü olan AKP zihniyeti, AKP iktidarı aslına rücu etti ve sokağa çıkma yasağı getirdi. Yaşananlar ortadadır. AKP ülkeyi yönetememektedir. Tüm vatandaşlarımızdan sakin olmalarını ve sağduyulu olmalarını diliyorum."Fırat KESKİNKILIÇ - Bahar DEMİREL / ANKARA

DHA

Son Güncelleme: 08.10.2014 14:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Halit doğan 2014-10-08 18:57:52

Hocam bırseyleryapın Atıallan usküdarı gectı chp yalnız laf caldılar yolsuzluk deyıp duruyor pırojenızney onu acıklayın sınıfda kaldınız.