banner1697

İmamoğlu: Matematiği Bile Yok Sayıyorlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 509 sandıktan 11 bin oyun AKP lehine çıktığını iddia etmesinin ardından İBB'nin yeni başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'ndan jet yanıt geldi. İmamoğlu, "19 bin 552 aradaki fark var" dedi.

İmamoğlu: Matematiği Bile Yok Sayıyorlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 509 sandıktan 11 bin oyun AKP lehine çıktığını iddia etmesinin ardından İBB'nin yeni başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'ndan jet yanıt geldi. İmamoğlu, "19 bin 552 aradaki fark var" dedi.

04 Nisan 2019 Perşembe 18:53

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 509 sandıktan 11 bin oyun AKP lehine çıktığını iddia etmesinin ardından İBB'nin yeni başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'ndan jet yanıt geldi.İmamoğlu'nun Seçim Koordinasyon Merkezi'nden yaptığı açıklamadan başlıklar şöyle:"Sandıkta görev alan arkadaşlarıma ve görevini sürdüren, destek olan MYK'ya teşekkür ediyorum. Uyarıyı yapmakta zorunluyum. Süreç tamamlanmadan ilçe seçim kurullarındaki nöbetin devam etmesini istiyorum. Matematiği yok sayıp eksik tanımlar yaparak insanları manipüle etmeye çalışıyorlar. Böyle bir kaygı duymasınlar.Süreç devam ediyor. 11 ilçede geçersiz oyların sayımı bitmiş durumda. 19 bin 552 aradaki fark.

ANITKABİR YANITI

Açıklama yaparak imza dağıtan diyenlere Anıtkabir'e gitmek sağa sola gitmek değildir. Anıtkabir'e giderim, yine giderim. Beni eleştirenler orada yazdığım yazıyı okusunlar. 3 bin küsur oyla kendini başkan ilan etti. Hayatlarındaki görmedikleri kadar uyumlu bir şekilde benimle çalışacaklar. Beni bu tavrımla eleştirenler bunları düzeltecekler.

"BANA HİZMET ETMEYİN ÇALIŞAN ARKADAŞLAR"

En yakın zamanda YSK  en doğru şekilde sonuca bağlayacaktır. Sıkıntılar oluşuyor, bu süreç uzamamalıdır. Toplumun mutluluğunuı görüyorum. Her ilçeye gideceğim. Biz bir an önce görevimize başlamak istiyoruz. Biz yardımları, bursları, katkılarımızı açıkladığımızda bize kaynak eleştirisi yapıldı. Yardım, destek verirken kim olduğuna bakmayacağız. Sizi mitinge bile zorla götürmeyeceğiz. Bu şehrin vicdanlı, ahlaklı bir yönetime ihtiıyacı var. Bana hizmet etmeyin çalışan arkadaşlar. 5 yıl sonra hizmet görevim bitecek. Belki başka görev verilecek.İnanın İBB'nin en kritik odaları, makamım dahi toplumun gözü önünde olacak. Benim özelim ailem, annem-babam evi. Benim odamı bile izleyecek.Bir tek oy hakkımı yedirmem, başkasının bir oy hakkını da yemem. Gönlünüzü hizmetle kazanacağım. Oy vermeyebilirsiniz.Biz mnilletçe motivasyonun önemi bilen, duyguları ile hareket eden bir milletimiz. Bu süreç bir an önce tamamlansın. 2023'e kadar bizi yönetenlerin vakti var. Seçim bittiği an itibari ile 3-5 görüşme yapıldığını biliyorum. Rakibim ile Cumhurbaşkanı'nın. En az bana da o kadar sözü var."

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol