banner1697

İmamoğlu İsyan Etti! 2-3 Gün Sonra...

CHP'nin 81 il başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek için İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi'ne geldi. SKM'de açıklama yapan Ekrem İmamoğlu yeniden seçim çağrılarına, "İki üç gün sonra Saraçhane'de buluşuruz" dedi.

İmamoğlu İsyan Etti! 2-3 Gün Sonra...

CHP'nin 81 il başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek için İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi'ne geldi. SKM'de açıklama yapan Ekrem İmamoğlu yeniden seçim çağrılarına, "İki üç gün sonra Saraçhane'de buluşuruz" dedi.

09 Nisan 2019 Salı 15:49
İmamoğlu İsyan Etti! 2-3 Gün Sonra...

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu açıklama yapıyor. Kaftancıoğlu,"31 Mart akşamından itibaren İstanbul'un seçilmiş belediye başkanı İmamoğlu'nun mücadelesi verirken 81 ilden sürecini tamamlayan ilk başkanları burada." dedi.

CHP Ankara İl Başkanı, "Ekrem İmamoğlu'nun kazandığını duyurmak için buradayız. 13-14 bin oy farkını etkisizleştirmek istiyorlar. Ne yaparlarsa İmamoğlu seçimi kazanmıştır. Seçmen iradesini sandığa atmıştır. YSK'nın görevi sandığa atılan iradenin sandıktan çıkarmak zorundadır. İktidar seçime gölge düşürmektedir. Buradan iktidara sesleniyoruz. Seçmenin iradesine saygı göstermelidir. Her seçimde itirazlar olabilir. YSK'nın görevi itirazları değerlendirip bir an önce sonuçlandırmaktır. Seçmenin iradesine ipotek konulamaz. 81 il başkanı olarak buradayız. Hukuksal kayanağı olmayan dayatmalara karşı burada olmaya devam ediyoruz. Sayın İmamoğlu seçimi kazanmıştır ve İstanbul'un başkanı olmuştur. İmamoğlu'nun mazbatasının bugün verilmesini istiyoruz." dedi.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İmamoğlu SKM'de yaptığı konuşmadan başlıklar şöyle:

" İl Başkanlarının ayaklarının uğurlu geleceğine inanıyorum. Bir an önce sürecin sonuçlanmasını bekliyoruz. Günün sonunda YSK'nın en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Bir an önce sürecin toparlanması adına sağlıklı adımların en hızlı şekilde atılması gerekiyor. Demokrasi sadece kazanılarak tesis edilemez. Herkes bir gün kazanır bir gün kaybedebilir. Ne olursa olsun bu süreç bitsin artık. İl Başkanlığımızın yaptığı talep doğrultusunda bizi görevlendireceğini düşünüyorum. Bir an önce İstanbul'daki sürecin sorunsuz bir şekilde bize devredilmesini istiyoruz. Bir an önce 1 milyon 200 çocuğun okul öncesi eğitimi çalışmalarına başlamak istiyoruz. Hayata tutanamamış, mesleği olmayan 350 bin genci yakalamayız. İşsizliğe nasıl çare buluruz, hep birlikte çalışarak çözüme bağlıyız.İBB'den ihbarlar alıyoruz. İBB çalışanları sosyal haklarına kavuşacak. Bazı siyasilerin almış kararlarla İBB'yi ciddi zararlara uğratabileceğine dair ciddi duyumlarımız var. Bir an önce karar alınsın. İBB birimini gezelim, eksiklerine bakalım, yeni yönetim anlayışını anlatalım istiyoruz. İnsanar, gençler, kadınlar için acelemiz var.

"Partizanlık dönemi sona erdi"

Partizanlık döneme sona ermiştir. Artık insana, şehre ve topluma hizmet dönemi başladı.  Göreceksiniz insanlar çok mutlu olacak. Bugün bile insanlar birbirlerine salam vermeye başladı. Şehrin nezakaeti insanlara da örnek olur. Göreceksiniz. Bu şehrin çocukların öncelik olduğunu görecekler. Kişiye, partiye hizmet bunun düşmanı. 16 milyon insana hizmete edeceğiz. Rakibimizin adına çalışma yürütenler, koltuğum ne olacak diyen insanları anlıyorum ama kendilerini kurtaramayacak. Yarın birbirinizi teselli edersiniz. Kişiler gelir geçer kurumlar kalır. Görecekler daha saygın, adamcılığın olmadığı bir dönemi onlara yaşatacağız. Herkesin bu sürece dair katkı sunmasını beklediğimizi belirtmek isterim.Kente özel insana saygo prensibi ile bu süreci başlatmak istiyoruz. YSK'nın da süreci doğru şekilde bitireceğini umuyorum.

Yeniden seçim iddialarına yanıt

Biz olaya şöyle bakıyoruz; seçimden önce bir çok tereddüt ile girdiğimiz doğru. Sıfır tereddüt mesajlarını verenlerini hatırlatırım. Ne olduysa seçim günü tüm ortamı hazırlayanlar bugün seçimi kaybettiler diye her unsuru sorgularken. Suçluyu ararken neden aynaya bakmazlar? Kendilerine suç duyurusunda bulunsunlar.Neler varmış insanların akıllarında diye düşünüyorum. Biz olaya sadece şöyle bakarız; oylar sayılmıştır, tutanağa geçirmişlerdir. Sayarken dikkat edin bir oyumuza zarar gelmesin, onların da bir oyuna zarar gelmesin. Tutanağa tutan onlar, kaybedince didik eidyorlar. Vatana millete hesap veremezler."Suyunu çıkarmasınlar"Kendi koltuklarını sağlama için yapanları uyarmalarını ve tedbir almalarını diliyorum. Akıl tutulması yaşamasınlar. Sadece İstanbullular değil bütün dünya takip ediyor. Elbette hatalar ve eksiklikler olacak. Tavır ve davranışlarının dikkat etmeleri için uyarıyorum.

Suyunu çıkarmasınlar.

Seçimin sonucu belli. Biz sevgi, saygı getiriyoruz.Tekrar seçim olsa ne olacak, yazık günah. 5 senede 7 seçim yaptı. İnsanlar partizanlaştı. 5 yaşındali çocuk partilerin ismini biliyor. Bıraksınlar da çocukları kurtaralım. Bazı sesleri duymak istemiyorum. Demokrasinin gereği seçimi kaybedenin kazananın elini sıkmasıdır.Görevi teslim aldığımızda gerekli tüm ortamların inceleneceği, şu dönemdeki ödemeler, bitirilmeyen işleri tabii ki duyuyoruz. Şehrine hizmet eden pırıl prıl İBB çalışanlarının beni heyecanla beklediğini biliyorum, ben de onları çok özledim.16 milyonun insanın seçim meşruluğu ilgili bir problemi yok. Yavuz, kendi zihninde yarattığı dünyada mutlu olmaya çalışıyor. Ona hakettiğini irtifayı gösterecek. Medyayı tehdit etmedim. Kin, ihtiras benim ruhumda yok, boşuna aramasınlar.  Ben bazı kurumlara itibarlarını hatırlattım.Sahip oldukları kurumların gazeteleri benim evime giriyordu. Ne ailenize ne tarihi kurumlara ne de toplumu yanlış yapmayın dedim. Maç bitmiş. Biz sadece sayı ile seçimi kazanmadık. Gönülleri de aldık.Ben yine siyasi tecrübesi olan MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin sözü ile soruyu yanıtlayayım. "Bir oyla bile seçim kazanılır.Seçim kurulu demiş ki hayali seçmen yoktur demiş. Bu kadar net bir ilçeyi baskı altında tutarak bir şeyler çıkarmak istiyorlar. Kaybettikleri her yerde bir şey var. Kaybetmedikleri yerde hiçbir şey yoktur. Sözcü çıkıp konuşuyor. Sanıyorlar ki sadece onlara oy çıkıyor. O gece 22.30 3 bin oy ile seçimi kazandık deyip kendilerini alkışlatanlar utanmıyorlar.

"En büyük ayıbı Binali Yıldırım'a yaptılar"

En büyük ayıbı Yıldırım'a yaptılar. Kazandık deyip mahcup olmasını sağladılar. Ben olsam buna sebep olanların yüzüne bakmam.Sandığın dibini kazımak iyi bir iş değil. YSK'nın bir an önce karar vermesini bekliyoruz. Görecekler hükümetle de iyi çalışacağız. Hizmet için kaçanları biz kovalarız. Ülkeye hizmete geliyoruz. Hukuka dayalı bir karar vereceğine inanıyırum YSK. Şu anda bile kıpır kıpırım, yerimde duramıyorum. Hizmet için ekbimiz hazır.İki üç gün sonra Saraçhane'de buluşuruz. Alın teri döküyorum. Biz hakettiğimiz seçimde mücadelemizi veririz. Kimsenin de hakkını yemeyiz. Yeter ya. Bu memleket artık ofsayttan gol yemesin. Hala binlerce insan torbaların başında. Hakkımızı yedirmeyiz, hak da yemeyiz.  "

yuzdeyuzhaber

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol